Spēcīgā vētra ietekmējusi prāmju satiksmi; Tallink kuģis spiests atgriezties ostā

6 komentāri
Spēcīgā vētra ietekmējusi prāmju satiksmi; Tallink kuģis spiests atgriezties ostā
FOTO: LETA

Spēcīgā vētra, kas no vakardienas plosās Baltijas valstīs, ietekmējusi arī prāmju satiksmi. Tallink prāmis, kas bijis ceļā no Tallinas uz Helsinkiem bijis spiests atgriezties Tallinas ostā, jo vētrā tam tika nolauzts radars un izsisti iluminatori.

Prāmja kapteinis ārkārtas situācijas dēļ nolēmis atgriezties ostā.

”Notikušais neradīja briesmas pasažieru drošībai, un komanda darīja visu, lai saglabātu labu noskaņojumu sarežģītajos apstākļos,” medijiem pavēstīja Tallink pārstāve Lūlea Ljaenne.

Kopumā uz kuģa atradās 1568 cilvēki, no kuriem 200 bija apkalpes locekļi.

Jau vēstījām, ka sestdien, 5. decembrī,  vakarā no jauna sāks pastiprināties vējš, pastāv varbūtība, ka svētdien vakarā un naktī uz pirmdienu teritorijas lielākajā daļā dienvidrietumu vēja brāzmas sasniegs 25-30 m/s.

Brāzmaini vēji gaidāmi arī vēl nākamās darba nedēļas gaitā, tomēr visdrīzāk tie vairs nebūs tik stipri kā brīvdienās un pašā darba nedēļas sākumā.Stiprie vēji uz Latviju nesīs arī bagātīgu nokrišņu mākoņus. Starp nokrišņu zonām gan pa laikam debesis arī skaidrosies un uzspīdēs saule (kā tas ir arī šodien).Tomēr jāsaka, ka pamatā līs, vien īslaicīgi valsts austrumu daļā varētu tikt novērots arī slapjš sniegs, jo gaisa temperatūra būs augsta – nedaudz piesals tikai atsevišķās naktīs (uz ceļie atsevišķos posmos apledojuma veidošanās gan iespējama pat tad, kad gaisa temperatūra ir virs nulles), kad debesis starp nokrišņu zonām skaidrosies, pamatā gaisa temperatūra pieturēsies virs 0 grādiem, atsevišķās dienās sasniedzot pat +8/+10 grādus, kas ir ļoti tuvu tam, lai tiktu uzstādīti atkal jauni siltuma rekordi.