Spēcīga vētra Francijā un Itālijā aiz sevis atstāj smagus postījumus un upurus

Pievienot komentāru
Spēcīga vētra Francijā un Itālijā aiz sevis atstāj smagus postījumus un upurus
EPA/SCANPIX

Spēcīgas lietusgāzes Francijas dienvidaustrumos un Itālijas ziemeļrietumos izraisījušas pamatīgus plūdus, kuros dzīvību zaudējuši vismaz septiņi cilvēki, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Vētra, kas nodēvēta par Aleksu, aizvadītās nedēļas izskaņā izraisīja spēcīgu vēju un lietusgāzes. Tiek ziņots, ka nedēļas nogalē Nicā (Francija) un tās apkārtnē 12 stundu laikā nolijusi gada norma. Rekordliels nokrišņu daudzums reģistrēts arī Itālijas ziemeļos.

Vētra kalnu apvidū netālu no Nicas izpostījusi desmitiem māju, tāpat izskaloti vairāki ceļi. Arī Itālijas ziemeļos vairākus ceļus un tiltus aizslaucījis palu ūdens, vairākas upes pārplūdušas.

Tiek ziņots, ka vismaz 20 cilvēki pazuduši bez vēsts. Glābšanas dienesti turpina darbu.

Francijas Alpu reģionā glābšanas darbos iesaistīti vismaz 1000 ugunsdzēsēju, kā arī karavīri. Kopumā līdz šim izdevies evakuēt 500 cilvēkus, savukārt palīdzība nepieciešama vēl vismaz 150 cilvēkiem.

Francija ir pasludinājusi reģionu par “dabas katastrofas zonu”. Pirmdien tika paziņots, ka šo apgabalu apmeklēs Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Tikmēr plūdus Itālijas ziemeļrietumos amatpersonas raksturo kā “vēsturiskus”, un situācija esot “ārkārtīgi kritiska”. Pjemontas reģionā piedzīvots lielākais nokrišņu daudzums kopš 1958. gada. Vētrā un plūdos cietuši vairāki ciemati, tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības.