Parīzes centrā spēcīgā sprādzienā maiznīcā ievainoti 36 cilvēki

Pievienot komentāru
Parīzes centrā spēcīgā sprādzienā maiznīcā ievainoti 36 cilvēki
AFP/SCANPIX

Sestdienas rītā gāzes noplūdes izraisīts spēcīgs sprādziens nodarījis nopietnus postījumus maiznīcai Parīzes centrā, ievainojot 36 cilvēkus, no kuriem pieci atrodas kritiskā stāvoklī, paziņoja policija un ugunsdzēsēji.

“12 cilvēki ir nopietni ievainoti, ieskaitot trīs ugunsdzēsējus, un vēl 24 ir vieglāki ievainojumi,” žurnālistiem notikuma vietā pavēstīja Parīzes ugunsdzēsības dienesta komandieris. “Starp 12 smagi ievainotajiem divi ugunsdzēsēji un trīs civiliedzīvotāji atrodas dzīvībai bīstamā stāvoklī.”

Pēc sprādziena maiznīcā ap plkst. 9.00 Parīzes 9. rajonā, kas ir dzīvojamais un iepirkšanās rajons, izcēlās ugunsgrēks, cīņai ar kuru tika mobilizēti aptuveni 200 ugunsdzēsēji.

Tviterī izliktajos attēlos redzama gruvešu noklāta iela un sprādzienā cietusi ēkas apakšējā daļa, no kuras šaujas liesmas un dūmi. Bojātas arī tuvumā novietotās automašīnas, kā arī izsisti blakus esošo māju logi.

Ugunsdzēsēji pa trepēm evakuējuši vairākus cilvēkus no sprādzienā cietušās mājas.

Policija slēdza ielas Operas teātra priekšā, kur nolaidās divi helikopteri cietušo evakuēšanai.

Daži no cietušajiem ir ugunsdzēsēji, kuri bija ieradušies notikuma vietā jau pirms sprādziena, atbildot uz izsaukumu par gāzes noplūdi.

Notikuma vietu apmeklējuši premjerministrs Eduārs Filips un iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

No tuvējām viesnīcām evakuēti vairāki desmiti tūristu.

Varasiestādes Parīzē sestdien ir paaugstinātā gatavībā, jo paredzētas kārtējās “dzelteno vestu” demonstrācijas.

Visā pilsētā izvietoti aptuveni 5000 policisti.