Speciālreportāža no Klaipēdas: pēc rekonstrukcijas atvērts delfinārijs

Komentāri

Lietuvas pilsētu Klaipēdu daudzi saista ar vienu no pilsētas zināmākajām vietām – delfināriju, kur delfīni ne tikai izklaidē publiku, bet arī iesaistīti bērnu atveseļošanā. Pēc rekonstrukcijas delfinārijs atkal ir atvērts. Interesanti, ka visvairāk pacientu turp brauc no Latvijas un Polijas.

Uz delfīnterapiju ir rinda, kur jāgaida vidēji trīs četrus gadus. Vairākums pacientu ir no Latvijas, kā arī – no Polijas. Savukārt no ārstēšanas brīvajā laikā delfīni gatavojas šoviem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr Lietuvas kūrortpilsētā notika rekonstrukcijas darbi, Klaipēdas delfinārija dzīvnieki vairākus gadus uzturējās Grieķijā. Pavisam nesen Klaipēdā no Grieķijas atgriezās trīs delfīni. Pašlaik pēc grūta pārlidojuma delfīni atpūšas, tāpēc tie atrodas delfinārija karantīnā. Drīz Klaipēdas delfinārijā atgriezīsies visi 14 dzīvnieki, jo Grieķijā vēl ir palikuši tikai divi delfīni.

Delfīni ir uzticīgi bērnam visa ārstniecības kursa garumā

Delfīnterapijas nodaļas vadītāja Brigita Kreiviniene:

Pirmām kārtām – te ir ūdens. Tas gluži kā magnēts pievelk bērnus, piemēram, ar autisma novirzēm. Tad no šā ūdens iznirst sociālais partneris, ar kuru kaut ko vajag pasākt. Mūsu mērķis – nodibināt pozitīvu kontaktu. Kad delfīns pieņem bērnu, un bērns – delfīnu. Tādā veidā pacients apgūst sociālas uzvedības noteikumus.

Delfīnterapijas nodarbībās delfīni paši izvēlas bērnu, ar kuru draudzēties, stāsta ārste Brigita Kreiviniene. Šie dzīvnieki paliek uzticīgi viņam visa ārstniecības kursa garumā, un arī tad, ja bērns delfinārijā atgriežas atkārtoti.

Aizkustinošs stāsts – delfīni palīdz ar autismu slimam puisēnam

Edvīns delfīnterpijā piedalās otro reizi. Pirms tam smagi slimais puika centās norobežoties no apkārtējiem, pinot virvītes. Nesen puika pārcieta depresiju smagā formā.

“Viņam bija tāda autismam raksturīga īpašība – viņš uz pasauli raudzījās caur virvītēm. Nebija ne dienas, ne mirkļa bez tām. Viņš pina virves no visa, kas pagadās – no papīra, no augiem, no apģērba gabaliem. Pēc delfīnterapijas mēs pēkšņi ieraudzījām, ka virvītes pazuda no dēla dzīves pavisam. Tagad mēs ceram, ka delfīnterapija atkal palīdzēs,” stāsta pacienta mamma.

Skaties video:

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl