Komentāri

Pēc Jaungada nakts uzbrukumiem Ķelnē, kad tika veikti masveida uzbrukumi sievietēm, gan vācietes, gan tur dzīvojošas latvietes sākušās uztraukties ne vien par savu, bet arī par savu bērnu drošību.

Lai arī policija ir būtiski palielinājusi savu vizuālo klātbūtni, vakaros ielās sieviešu maz. Ķelnē dzīvojošās latvietes atzīst, – ir nepatīkami apzināties, ka masveida seksuālo noziegumu veicēji joprojām ir brīvībā. Sevišķas bailes par saviem bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iveta Užina, Ķelnē dzīvojošā latviete:
Mēs jau domājam ar mammām saorganizēt – ja agrāk bērni uz skolu gāja brīvā gaitā turp un atpakaļ -, tad mēs domājam salikt grafikus, kāda var aizvest, kāda var atvest. Nu jau sākam par tādām lietām domāt.

Vācijā dzīvojošās latvietes norāda, – ir jāsāk domāt par pašaizsardzības metodēm.

Sanita Strazda, Ķelnē dzīvojošā latviete:
Man netālu no mājām arī ir viena bēgļu nometne, bišķiņ tā neomulīgi. Protams, es aizsargājos ar mazu baloniņu. Viens mājās, jo mums mājās arī viss kas var notikt, un šis ir maziņš. Ja šis beidzas, tad man nākamajā dienā uzreiz ir lielais līdzi.

Jā, jā, visi te satraukušies. Citi nopirkuši gāzes pistoles, arī īstās, bet te Vācijā ir ļoti stingri ieroču likumi.

Bailēs par drošību visā Ķelnē un tās apkārtnē ir milzīgs pieprasījums pēc piparu un asaru gāzes baloniņiem. Pat Ķelnes tūrisma veikaliņos starp magnētiņiem, krūzēm un citiem suvenīriem nu jau arī var nopirkt pašaizsardzības līdzekļus.

Medijos kā versija uzbrukumiem arī ir imigrantu vīriešu seksuālā frustrācija. Tikmēr Vācijas Federālās kriminālpolicijas birojs šonedēļ minējis arābisko vārdu Taharrush. Izvarošanas spēle, kas nu ar bēgļu straumēm atvesta uz Eiropu.

“Islāmā tās sievietes jau sen ir kā pazemotas – viņas praktiski neskaitās. Viņas tika te nosauktas par brīvi medījamām. Sievietes bez nekādiem “aplikumiem”, ir uzkrāsojušās vai staigā svārkos vai ar augstpapēžu kurpēm – tas nozīmē, ka viņas ir brīvas, viņas var medīt,” tā situāciju raksturo Ķelnē dzīvojoša latviete Sanita Strazda.

Situācijā, kad joprojām nav īsti līdz galam skaidrs, kas tieši veica masveida uzbrukumus sievietēm Ķelnē, spēkā pieņemas spekulācijas uzbrucēju saistīšanai ar bēgļiem. Līdz ar to palielinās arī kritika kancleres Merkeles bēgļu atvērto durvju politikai. Tiek izteikti minējumi, tā ir ne tikai izgāzusies, bet apdraud nu jau visas Eiropas drošību.

“Ar nekontrolēto iebraukšanu Vācijā kopā ar bēgļiem ieplūst arī kriminālie elementi. Neviens nepārbauda, kas ir šie cilvēki. Tas manī rada gandrīz depresiju, man ir bailes,” stāsta Ķelnes iedzīvotāja Marika.

Bēgļu kriminalitāte un integrācijas problēmas līdz šim bija politkorektuma aizliegtie temati. Tas draudēja būt apvainotam par naida kurinātāju, provokatoru, neonacistiem. Šis arī iemesls, kāpēc Vācijas tradicionālie mediji četras dienas noklusēja imigrantu vardarbību, jo nevēlējās parādīt bēgļus sliktā gaismā. Taču bailes par fizisko drošību devusi vāciešiem drosmi beidzot sākt diskutēt.

Foto

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl