1 komentārs
Spānijas valdība vienojusies uzsākt Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu
Reaģējot uz Spānijas valdības paziņojumu, Katalonijas reģionālais premjers Karless Pudždemons plkst. 22 Latvijas laika nāks klajā ar uzrunu. (AFP/LETA)

Spānijas valdība vienojusies uzsākt Katalonijas reģiona autonomijas apturēšanas procesu. Par to vēl jālemj senātam, taču centrālās valdības plānā ietilpst atlaist Katalonijas valdību un pusgada laikā sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Madride šādu lēmumu pieņēmusi, norādot, ka Katalonijas reģionālā valdība rīkojas pretrunā ar konstitūciju un neatkarības centieni valstī netiks pieļauti. Spānijas premjers Mariano Rahojs uzsvēra, ka Spānijas valdībai nav citas izvēles un šāds bezprecedenta solis tiks sperts “kārtības atjaunošanai” Katalonijā. Atlaisto reģionālās valdības locekļu pienākumus piedāvās uzņemties centrālās valdības ministriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Barselonā cilvēki gatavojas iziet ielās un aizvadīt lielas protesta akcijas. Reaģējot uz Spānijas valdības paziņojumu, Katalonijas reģionālais premjers Karless Pudždemons plkst. 22 Latvijas laika nāks klajā ar uzrunu. Separātistu organizācijas aicina viņu vienpusējā kārtā pasludināt neatkarību.

Jau vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl