Spānijas valdība vienojusies uzsākt Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu

1 komentārs
Spānijas valdība vienojusies uzsākt Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu
Reaģējot uz Spānijas valdības paziņojumu, Katalonijas reģionālais premjers Karless Pudždemons plkst. 22 Latvijas laika nāks klajā ar uzrunu. (AFP/LETA)

Spānijas valdība vienojusies uzsākt Katalonijas reģiona autonomijas apturēšanas procesu. Par to vēl jālemj senātam, taču centrālās valdības plānā ietilpst atlaist Katalonijas valdību un pusgada laikā sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Madride šādu lēmumu pieņēmusi, norādot, ka Katalonijas reģionālā valdība rīkojas pretrunā ar konstitūciju un neatkarības centieni valstī netiks pieļauti. Spānijas premjers Mariano Rahojs uzsvēra, ka Spānijas valdībai nav citas izvēles un šāds bezprecedenta solis tiks sperts “kārtības atjaunošanai” Katalonijā. Atlaisto reģionālās valdības locekļu pienākumus piedāvās uzņemties centrālās valdības ministriem.

Tikmēr Barselonā cilvēki gatavojas iziet ielās un aizvadīt lielas protesta akcijas. Reaģējot uz Spānijas valdības paziņojumu, Katalonijas reģionālais premjers Karless Pudždemons plkst. 22 Latvijas laika nāks klajā ar uzrunu. Separātistu organizācijas aicina viņu vienpusējā kārtā pasludināt neatkarību.

Jau vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl