Spānijas valdība turpina uzstāt, ka par Katalonijas neatkarību nevarot būt ne runas

Komentāri

Diezgan pamatīgs apjukums trešdien, 11. oktobrī, valda Spānijā – nav īsti skaidrs, vai otrdien tika pasludināta Katalonijas neatkarība.

Separātiskā reģiona vadītāji izšķīrās par neskaidru vidusceļu. Neatkarības deklarācija tika pieteikta, taču bez formālas izsludināšanas tika paziņots, ka tās spēkā stāšanās tiek atlikta, lai varētu risināties sarunas ar Madridi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spānijas valdība turpina uzstāt, ka par Katalonijas neatkarību nevarot būt ne runas, taču reģionam varētu piedāvāt vēl lielāku autonomiju un pašnoteikšanos Spānijas sastāvā.

Katalonijā ir divējādas izjūtas – vieni jutās atviegloti, citi vīlušies. Ikviens cerēja saklausīt kaut ko savai pārliecībai atbilstošu Katalonijas premjerministra Karla Pudždemona parlamenta uzrunā, ko ar nepacietību gaidīja kopš 1. oktobra. Vēl pirms tās Barselonas ielās sapulcējās neatkarības atbalstītāji, un tūkstošiem cilvēku kopā gaidīja, ko nesīs Pudždemona runa.

Iepriekš bija solīts, ka tiks pasludināta neatkarība, taču valdības vadītājs izvēlējās vidusceļu – neatkarības izsludināšana atlikta, lai turpinātu dialogu ar Madridi.

Pēc uzrunas parlamentā Katalonijas valdības ministri un parlamenta priekšsēdētāja parakstīja neatkarības deklarāciju. Tomēr Pudždemons uzreiz apturēja šī dokumenta darbību, lai dotu laiku sarunām ar Madridi. Pašlaik nav skaidrs, vai deklarācijai ir kāds juridisks spēks. To nesaprot arī Madride, tāpēc pieprasījusi precizējumu un nosaukusi Katalonijas līderi par viltīgu.

Minētais pants atļauj Spānijai iejaukties un pārņemt daļu vai visas Katalonijas reģionālās pilnvaras, – vēl iepriekš Rahojs brīdināja, ka neizslēdz pilnīgi neko, kas ir atļauts likumos, lai saglabātu Spānijas vienotību. Katalonijas valdības pārstāvji gan pauduši, ka neatkarības deklarācijas parakstīšana bija simbolisks akts, kas apliecinājis apņemšanos pasludināt neatkarību, un oficiālā deklarācija jāparaksta Katalonijas parlamentam.

Spānijas valdība esot jau vienojusies ar lielāko opozīcijas partiju – sociālistiem – izvērtēt iespēju mainīt konstitūciju. Izskanējušie risinājumi gan reģioniem paredz lielāku autonomiju, taču ne atdalīšanos.

 

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl