Spānijas valdība pieprasa Katalonijai paskaidrojumus

Komentāri

Spāniju atkal pārņēmusi neskaidrības atmosfēra pēc tam, kad premjerministrs Mariano Rahojs devis konkrētu mājienu par konstitūcijā rezervēto tiesību īstenošanu, kas ļauj viņam izbeigt līdzšinējo Katalonijas politiskās autonomijas statusu un pilnībā pārņemt reģiona kontroli. Šāds solis sperts pēc valdības ārkārtas sēdes, kurā tika spriests par reakciju uz Katalonijas separātistu vakar vakarā deklarēto neatkarību no Spānijas.

Spānijas valdība šobrīd izvērtē vairākas iespējas, kā tikt galā ar Katalonijas separātistu līderiem un nopietnākā no tām ir valsts konstitūcijas 155. pants. Saskaņā ar to, kontroli Katalonijā pārņem Madride, vietējā vara no saviem pienākumiem tiek atbrīvota un reģionā tiek ievesti nacionālie policijas spēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr vienlaikus Spānijas premjers ar šādu soli uzņemtos lielu risku, jo – lai arī daudzi Katalonijā ir pret neatkarību, viņi tomēr vēlas saglabāt līdzšinējo autonomijas līmeni un negrib Madrides iejaukšanos viņu lietās. Tāpēc valdības vadītājs šodienas paziņojumā tikai skaidri norādīja uz šādas opcijas eksistenci.

Ņemot vērā, ka konstitūcijā nav paredzēts, cik ilgā laikā Katalonijas valdībai uz šo prasību ir jāatbild, tas dod abām pusēm laiku pārdomām. Arī Katalonijas prezidents Karless Pudždemons vakardienas runā norādīja uz dialoga iespēju ar Madridi. Tomēr Mariano Rahojs visticamāk nemainīs savu līdzšinējo stingro nostāju pret separātistiem – jau izskanējis, ka viņš ieguvis plašu atbalstu saviem plāniem veikt konstitūcijas reformas, kas varētu mainīt veidu, kā turpmāk tiek pārvaldīti 17 Spānijas autonomie reģioni.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl