Spānijas tiesa sodījusi “Ryanair” par ļaunprātīgu rokas bagāžas politiku

2 komentāri

Spānijas tiesa likusi Eiropas lielākajai zemo cenu lidsabiedrībai “Ryanair” atmaksāt pasažierei soda naudu, ko tā piemērojusi par pārāk lielu rokas bagāžu, nosaucot šo sodu par nesamērīgu. “Ryanair” gan paziņojis, ka savu bagāžas politiku nemainīs.

Tikmēr Latvijā liela neapmierinātība rūgst par rēķiniem, ko par bagāžas pārvadāšanu piestāda nacionālā aviosabiedrība “airBaltic”.

Par lidsabiedrību pāridarījumiem sociālajos tīklos lasāms bieži – gan atstāšana aiz borta pārpildītu reisu dēļ, gan bagāžas svēršana pirms kāpšanas lidmašīnā regulāri skar arī Latvijas iedzīvotājus. Tikmēr kādai sievietei Spānijā tiesā izdevies uzvarēt lidsabiedrību “Ryanair”, kas no viņas pieprasīja 20 eiro par 10 kilogramu smagu somu lidojumā no Madrides uz Briseli. Sieviete nebija ievērojusi lidsabiedrības pērn ieviesto kārtību, ka salonā līdzi var ņemt tikai nelielu personisko somu, ko novietot zem priekšā esošā krēsla. Rezultātā pirms iekāpšanas viņai lika piemaksāt.

Spānijas tiesa secinājusi, ka, bez maksas neļaujot ienest maza izmēra koferus, aviokompānija rīkojas ļaunprātīgi. Konkrētās sievietes somai lidmašīnā pieticis vietas, tāpēc lidsabiedrībai uzdots kompensēt viņai radītās papildu izmaksas. Saskaņā ar spriedumu šāda aviokompānijas politika Spānijā turpmāk aizliegta.

“Ryanair “gan paziņojis, ka tiesa nepareizi interpretējusi aviokompānijas tiesības noteikt bagāžas lielumu un noteikumus nemainīs.

Līdzīgu pozīciju pauž arī Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, kas pasažierus aicina iepazīties ar lidošanas noteikumiem un tos ievērot. Šonedēļ sociālos tīklus pāršalca kārtējā vēsts, kad kādai sievietei nācies piemaksāt 60 eiro par pārsniegtu rokas bagāžas svaru. Lieko puskilogramu viņa iegādājusies Rīgas lidostas “taxfree” veikalos. Lai pirkumus nogādātu galamērķī Londonā, viņa prasīto summu samaksājusi. “airBaltic” pārmetumus nekaunībā noraida.

“Šobrīd “airBaltic” noteikumi paredz, ka gadījumā, ja rokas bagāža neiekļaujas normās, tā ir jānodod kā reģistrētās bagāžas vienība par maksu 60 eiro apmērā. Minētie rokas bagāžas izmēra un svara ierobežojumi ir ieviesti ar mērķi nodrošināt visiem pasažieriem vienādu pakalpojumu, proti, lai katram pasažierim būtu iespējams izmantot rokas bagāžas iespēju,” norāda “airBaltic” pārstāve Ilva Priedniece.

“airBaltic” uzsver, – ja daudzi cilvēki neievēro bagāžas nosacījumus, visām somām salonā nepietiek vietas. Lai izvairītos no 60 eiro piemaksas, pasažieriem tiek piedāvāts pirms lidojuma par 12 eiro piepirkt vēl četrus kilogramus papildu svara. To var izdarīt stundu pirms lidojuma.

2 komentāri