Spānijas tiesa apcietina divus Katalonijas līderus

2 komentāri
Spānijas tiesa apcietina divus Katalonijas līderus
AFP/SCANPIX

Spānijas tiesa likusi apcietināt divus ietekmīgus Katalonijas separātistu līderus, kuri tiek apsūdzēti par tautas “musināšanu”. 

Viņi palīdzēja organizēt protestus pret policijas vardarbību. Vairums neatkarības atbalstītāju šos arestus nosaukuši par politiski motivētām provokācijām. Iestājoties vakaram, cilvēki piepildīja Barselonas ielas un daudzviet bija dzirdams protestētāju radītais troksnis, dauzot metāla katlus.

Toni
vietējais iedzīvotājs

Tas ir tikai vēl viens Madrides solis, Katalonijas idejas un cilvēku apspiešanā. Tas ir patiesi dīvaini, ka miermīlīgo demonstrāciju organizētāji tagad sēž aiz restēm, lai gan nav neko izdarījuši!

Arī Katalonijas reģionālās policijas priekšniekam konfiscēta pase un liegts pamest valsti, jo viņu apsūdz par nepakļaušanos. Jau vēstījām, ka Katalonijas reģionālā valdība nav sniegusi skaidru atbildi Madridei – neatkarība ir vai nav pasludināta. Vietvarai dots laiks līdz ceturtdienas rītam, pretējā gadījumā Madride ieviesīs sankcijas.

TOP komentāri

  • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
    +1 +1 0

    Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

    Vispirms kļūda tulkojumā - abi "Žordi" tika apcietināti nevis par "musināšanu" (instigación), bet par "sedición" (sacelšanās, dumpis). 20. un 21. septembrī viņu abu tiešā vadībā ap 40.000 satracinātu nacionālistu veselu diennakti aplenca ēku, kurā 12 Civīlās Gvardes vīri un tiesas sekretāre izdarīja tiesas pavēlēto arhīvu pārbaudi. Tika pārvērstas gandrīz vai lūžņos 3 policijas automašīnas un nolaupīti tajos atrodošies šaujamieroči. Abi "Žordi" tagad atrodas tur, kur viņiem bija jābūt jau sen - aiz restēm. Cerams, ka tas ir tikai sākums un viņiem sekos daudzi citi, kuri tāpat šīs restes "godam" nopelnījuši, sākot ar pašu Pudždemonu.
  • Uldis Millers

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl