Spānijas prokuratūra pieprasa ES orderi Pudždemona aizturēšanai

Komentāri

Ceturtdien, 2. novembrī, Madridē tiesas priekšā stājās vairāki Katalonijas līderi, lai atbildētu uz viņiem izvirzītām apsūdzībām par dumpja sarīkošanu un cilvēku musināšanu.

Viņu vidū gan nebija separātistu galveno vadoņu – atstādinātā Katalonijas premjerministra Karla Pudždemona un vēl četru valdības ministru. Viņi visi atrodas Beļģijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spānijas prokuratūra pieprasījusi Eiropas Savienības (ES) aresta orderi viņu aizturēšanai.

Spānijas Augstākās tiesas priekšā kopā ceturtdien bija jāstājas 20 Katalonijas bijušajām amatpersonām, taču to izdarīja vien 15, tostarp parlamenta spīkere Karme Forkadeļa un bijušais Katalonijas vicepremjers Oriols Džunkvers.

Tikmēr atstādinātais Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons jau iepriekš ziņoja, ka ir gatavs sniegt liecības Beļģijā, kur viņš šobrīd atrodas kopā ar četriem citiem līdzšinējās valdības ministriem.

Līdz šim Spānijas prokuratūra Augstākajai tiesai pieprasījusi piemērot pirmstiesas apcietinājumu astoņiem bijušajiem ministriem, bet vienu atbrīvot tikai pret drošības naudu. Taču pēc ceturtdienas Pudždemona un vēl četru ministru neierašanās Madridē, nu prokuratūra uzstāj ES aresta ordera izsniegšanai šo piecu kataloniešu politiķu aizturēšanai.

Tiesnešiem tagad būs jāizlemj, vai apstiprināt prokuratūras prasību.

Tikmēr tūkstošiem cilvēku pulcējās Barselonā pie Katalonijas prezidenta pils, lai paustu atbalstu tiem, kas ieradušies uz tiesu. Viņi izkliedza dažādus saukļus, lai politiķus uzmundrinātu.

Katalonijas valdība 1. oktobrī sarīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu, savukārt parlaments 27. oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjers Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas 21. decembrī.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl