Komentāri

Reaģējot uz Katalonijas neatkarības pasludināšanu, Spānija sestdien, 28. oktobrī, oficiāli atlaidusi separātistu kontrolēto vietējo valdību, policijas vadību un parlamentu.

Madride arī izsludinājusi jaunas vietējā parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Neatkarības aizstāvji tikmēr sola izvērst mierīgu nepakļaušanās kustību Madrides rīkojumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Barselonā šonakt jau notikušas nelielas sadursmes starp neatkarības atbalstītājiem un pretiniekiem.

Pēc Katalonijas parlamenta piektdienas, 27. oktobra lēmuma pasludināt neatkarību no Spānijas, reģiona galvaspilsētā Barselonā svinības turpinājās līdz nakts melnumam. Sajūsminātie pūļi skandēja Katalonijas himnu, noņēma no valsts iestāžu ēkām Spānijas karogus un vēlu naktī pat sarīkoja koncertu, kā arī uguņošanu.

Tomēr saskaņā ar socioloģiskām aptaujām neatkarību atbalsta vien nedaudz vairāk nekā puse Katalonijas iedzīvotāju. Iestājoties tumsai, ielās izgāja arī neatkarības pretinieki. Viņi ietinās Spānijas karogos, skandēja tādus saukļus, kā “mēs esam spāņi”, un vietām arī iesaistījās konfliktos ar pretējo nometni.

Uzaustot sestdienas rītam pie kontroles pārņemšanas dumpīgajā provincē ķērās arī Spānijas valdība. Valsts oficiālajā vēstnesī tika publicēts paziņojums, ar kuru no amata atlaists Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons, visi viņa ministri un parlaments. Par vietvaldi tika nozīmēta Spānijas vicepremjere, bet jaunas reģionālā parlamenta vēlēšanas nozīmētas uz 21.decembri.

Spānijas konstitūcija paredz, ka valsts ir vienota un nedalāma, tādēļ konstitucionālā tiesa 1. oktobrī sarīkoto Katalonijas neatkarības referendumu atzina par prettiesisku. Līdz ar to neatkarības pretinieki to boikotēja, ļaujot separātistiem uzvarēt ar 92% balsu. Līdzīgs scenārijs atkārtojās parlamentā. Par neatkarību nobalsoja tikai mazliet vairāk par pusi jeb 70 no 135 parlamenta deputātiem, kamēr pretinieki balsojumu boikotēja pametot sēžu zāli. Tomēr separātisti uzskata, ka taisnība ir viņu pusē un sola izvērst mierīgas pilsoniskās nepakļaušanās kustību.

Spānijas prokuratūra šobrīd gatavojas celt kriminālapsūdzības Pudždemonam un viņa līdzgaitniekiem par dumpja rīkošanu. Savukārt viņi aicina katalāņus nepadoties Spānijas spiedienam.

Jau vēstīts, ka Katalonijas parlaments 27. oktobrī pasludinājis reģiona neatkarību no Spānijas, ziņo pasaules mediji. ”Par” nobalsojuši 72 deputāti, bet ”pret” – desmit, bet divi – atturējās.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl