Spānijas premjers Katalonijas līderim pieprasa piecu dienu laikā viest skaidrību neatkarības jautājumā

Pievienot komentāru
Spānijas premjers Katalonijas līderim pieprasa piecu dienu laikā viest skaidrību neatkarības jautājumā
Foto: Reuters

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs pieprasījis Katalonijas reģiona vadītājam Karlesam Pudždemonam piecu dienu laikā viest skaidrību jautājumā par to, – viņš ir pasludinājis Katalonijas neatkarību vai nav.

Spānijas valdība paziņojusi, – ja Pudždemons apstiprinās, ka viņa reģions ir atdalījies no Spānijas, viņam tiks dotas vēl piecas dienas laika pārdomāšanai.

”Mēs šobrīd esam devuši laiku līdz nākamās pirmdienas plkst. 10.00. Pudždemona kungam ir dots uzdevums sniegt atbildi, vai Katalonijas valdība ir pasludinājusi neatkarību, vai nē. Tad arī mēs lemsim par tālākiem soļiem,” citēts Spānijas premjerministrs.

Pudždemons, pamatojoties uz 1. oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu sākt sarunas ar Madridi. Ja Katalonijas valdība tomēr nolems pasludināt neatkarību, Spānijā izraisīsies bezprecedenta konstitucionālā krīze. Līdz šim arī neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Kataloniju.

Lasi vēl