Spānijas karalis nosoda Katalonijas referendumu

Komentāri
Spānijas karalis nosoda Katalonijas referendumu
Foto: AP

Tikai īsu brīdi pēc šā paziņojuma ar savu situācijas vērtējumu klajā nāca Spānijas karalis Felipe VI. Viņš pavēstījis, ka katalāņi esot izgājuši “ārpus likuma varas”, un aicinājis valstī atjaunot “konstitucionālo kārtību”.

Karalis atzina, ka pēc Katalonijas neatkarības referenduma Spānija nonākusi “galēji smagā” situācijā. Viņš pavēstījis, – Katalonijas reģionālā valdība “mēģina sagraut Spānijas vienotību” un radījusi apdraudējumu gan paša reģiona, gan visas valsts ekonomikai.

“Katalāņu sabiedrība ir sašķelta un konfrontēta. Katalonijas līderi ir apdraudējuši solidaritātes jūtas, kas līdz šim ir vienojušas visus spāņus. Šī bezatbildīgā rīcība varētu pakļaut riskam ekonomisko un sociālo stabilitāti ne tikai Katalonijā, bet visā Spānijā,” citēts Felipe VI.

Otrdien līdz pat naktij Barselonas ielās norisinājās plašas demonstrācijas, kurās piedalījās aptuveni 700 000 cilvēku. Demonstranti protestēja pret policijas vardarbību svētdien notikušā Katalonijas neatkarības referenduma laikā. Likumsargu spēka izmantošanas dēļ ievainojumus guva aptuveni 900 miermīlīgo protestētāju.

Lasi vēl