1 komentārs

Spānijai draud kārtējā politiskā krīze: spītējot valsts valdības iebildumiem, Katalonijas parlaments nobalsojis par to, ka jārīko referendums par reģiona neatkarību. Vēsturisko balsojumu plānots rīkot 1. oktobrī.

Reģionālā parlamenta deputāti, kas Katalonijas neatkarību neatbalsta, pirms balsojuma zāli pameta, savukārt, kad lēmums bija pieņemts, reģiona valdības vadītājs un viņa ministri parakstīja dekrētu par referenduma rīkošanu. Ja katalāņu vairākums nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija neatkarību pasludināšot pāris dienu laikā, savukārt, ja lēmums būs negatīvs, tikšot rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pieņemt lēmumu, kas balstīts uz balsojumu un ieklausīties tautas gribā – tā ir demokrātija. Šodien mums – katalāņiem – ir iespēja,” citēts Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons.

Spānijas valdība gan jau vērsusies Konstitucionālajā tiesā ar lūgumu Katalonijas parlamenta lēmumu anulēt. Spānijas premjers Mariano Rahojs uzsvēris, ka lēmums par referenduma rīkošanu bijis nelikumīgs un Spānijas prokuratūra paziņojusi, ka pret Katalonijas reģionālajiem līderiem tiekot gatavotas kriminālapsūdzības.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl