1 komentārs

Spānijai draud kārtējā politiskā krīze: spītējot valsts valdības iebildumiem, Katalonijas parlaments nobalsojis par to, ka jārīko referendums par reģiona neatkarību. Vēsturisko balsojumu plānots rīkot 1. oktobrī.

Reģionālā parlamenta deputāti, kas Katalonijas neatkarību neatbalsta, pirms balsojuma zāli pameta, savukārt, kad lēmums bija pieņemts, reģiona valdības vadītājs un viņa ministri parakstīja dekrētu par referenduma rīkošanu. Ja katalāņu vairākums nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija neatkarību pasludināšot pāris dienu laikā, savukārt, ja lēmums būs negatīvs, tikšot rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pieņemt lēmumu, kas balstīts uz balsojumu un ieklausīties tautas gribā – tā ir demokrātija. Šodien mums – katalāņiem – ir iespēja,” citēts Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons.

Spānijas valdība gan jau vērsusies Konstitucionālajā tiesā ar lūgumu Katalonijas parlamenta lēmumu anulēt. Spānijas premjers Mariano Rahojs uzsvēris, ka lēmums par referenduma rīkošanu bijis nelikumīgs un Spānijas prokuratūra paziņojusi, ka pret Katalonijas reģionālajiem līderiem tiekot gatavotas kriminālapsūdzības.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl