1 komentārs

Spānijai draud kārtējā politiskā krīze: spītējot valsts valdības iebildumiem, Katalonijas parlaments nobalsojis par to, ka jārīko referendums par reģiona neatkarību. Vēsturisko balsojumu plānots rīkot 1. oktobrī.

Reģionālā parlamenta deputāti, kas Katalonijas neatkarību neatbalsta, pirms balsojuma zāli pameta, savukārt, kad lēmums bija pieņemts, reģiona valdības vadītājs un viņa ministri parakstīja dekrētu par referenduma rīkošanu. Ja katalāņu vairākums nobalsos par atdalīšanos no Spānijas, Katalonija neatkarību pasludināšot pāris dienu laikā, savukārt, ja lēmums būs negatīvs, tikšot rīkotas jaunas reģionālās vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pieņemt lēmumu, kas balstīts uz balsojumu un ieklausīties tautas gribā – tā ir demokrātija. Šodien mums – katalāņiem – ir iespēja,” citēts Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons.

Spānijas valdība gan jau vērsusies Konstitucionālajā tiesā ar lūgumu Katalonijas parlamenta lēmumu anulēt. Spānijas premjers Mariano Rahojs uzsvēris, ka lēmums par referenduma rīkošanu bijis nelikumīgs un Spānijas prokuratūra paziņojusi, ka pret Katalonijas reģionālajiem līderiem tiekot gatavotas kriminālapsūdzības.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl