Spānijā situācija kļūst saspringta! Barselonas ielās iziet simtiem tūkstošu neatkarības atbalstītāju

3 komentāri
Spānijā situācija kļūst saspringta! Barselonas ielās iziet simtiem tūkstošu neatkarības atbalstītāju
Starp demonstrantiem, kas skandē tādus saukļus kā "Neatkarība" un "Brīvība" (REUTERS/LETA)

Sestdien, 21. oktobrī, pēc Spānijas valdības lēmuma apturēt Katalonijas autonomiju Barselonas ielās izgājuši aptuveni 450 000 neatkarības atbalstītāju, ziņo vietējā policija.

Starp demonstrantiem, kas skandē tādus saukļus kā “Neatkarība” un “Brīvība”, ir arī Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons, kurš gatavojas plkst.21.00 (plkst.22.00 pēc Latvijas laika) nākt klajā ar paziņojumu.

Iepriekš Pudždemons brīdinājis, ka gadījumā, ja Madride mēģinās apturēt autonomiju, Katalonija vienpusējā kārtā pasludinās neatkarību, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem.

TOP komentāri

 • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
  +1 +1 0

  Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

  AICINĀJUMS
  visiem godīgajiem un saprātīgajiem tautiešiem:

  Tuvākajās dienās Spānijas province (spāniski “comunidad” – burtiski “kopiena”) Katalonija uz laiku daļēji zaudēs savu autonomiju, lai būtu iespējams pēc apmēram 7 gadu mazākuma diktatūras atjaunot demokrātiju arī Katalonijā. Spānijas demokrātiskā valdība bija spiesta pasludināt Konstitūcijas 155. panta piemērošanu Katalonijai un pēc protokolā paredzētās nobalsošanas Senātā pants stāsies spēkā. Kataloniešu separātistu vadoņi izmisīgi meklē jelkādu atbalstu ārzemēs un šādā brīdī viņiem der arī latviešu atbalsts (lai gan vēl pavisam nesen kataloniešu nacionālisti latviešus sauca par krieviem un smējās par mēģinājumiem izskaidrot patiesību). Mani nebaida tādi “žurnālisti” kā Otto/Mārtiņš Ozols/Barkovskis, kuru daudzkārt jau esam pieķēruši apzinātos melos par Kataloniju, mani nebaida arī tādi “eirodeputāti” kā Roberts Zīle, jo no viņa teiktā par Spāniju un ES jebkuram loģiski domājošam latvietim ir skaidrs, ka šis “deputāts” praktiski neko nezina vēsturē un nespēj izprast ne starpvalstu attiecības, ne ES politiku vispār. Mani turpretī baida tādu vēl nesen cienījamu un savā laikā patriotisku žurnālistu (kā, piemēram, Elita Veidemane) neizprotamā apmātība, aizstāvot melus un klaju faktu falsifikāciju, kā arī bezatbildīgi aicinot Latvijas valdību un latviešu tautu atbalstīt citas valsts vienotības un demokrātijas grāvējus. Ar bažām esmu spiests konstatēt, ka latviešu vidū joprojām atrodas visai ievērojams skaits tādu “bāleliņu”, kuri kā īsts “aitu bars blēj” līdzi savu “barvežu” uzskatiem un tic tikai “Delfi” izplatītajām kataloniešu nacionālistu aģentūru melīgajām ziņām. Gribētu lūgt domājošos tautiešus nepieļaut Latvijas starptautiskā prestīža pazemināšanos, aizstāvot citas valsts saujiņu dumpinieku, un izskaidrot nesaprātīgiem līdzpilsoņiem reālo situāciju, lūdzot izbeigt nepamatotu un absurdu demokrātiskās Spānijas valdības nozākāšanu, jo, kā teica Dr. Uldis Ģērmanis: “Nekur nav rakstīts, ka latvietim jābūt vientiesīgam”...
  Galvenie kataloniešu separātistu aizstāvju “argumenti”:
  1) Katalonieši nav spāņi un tādēļ viņiem tiesības uz neatkarīgu valsti!
  Šāds apgalvojums ir apvainojums visām pārējām “tautām”, kuras sastāda spāņu nāciju, jo katrs Spānijas reģions ir atšķirīgs, ar savu valodu (baski), dialektu (katalonieši, valensieši, balearieši – līdzīgi provansiešu valodas dialekti, galīsieši – spāņu/portugāļu jaukts dialekts, tuvāks spāņu valodai, astūrieši un aragonieši – jau reti lietoti spāņu dialekti) vai izrunu (andalūzieši un Kanāriju salu iedzīvotāji). Nav ne mazākā pamata apgalvot, ka katalonieši nav spāņi.
  2) Katalonijas reģions uzturot visu Spāniju, neko nesaņemot pretī!
  Kataloniešu separātistu izplatīti meli. Procentuāli Katalonija ir tikai otrais bagātākais reģions, bet saņem no valsts budžeta apmēram 30 % - vairāk kā jebkurš cits reģions (visjaunākie dati – sadalījums 2018. gadam).
  3) Katalonija bijusi neatkarīga valsts, kuru spāņi okupēja 1714. gadā!
  Vēsturē nekad un nekur nav minēts jelkāds valstisks veidojums ar nosaukumu “Katalonija”. Pēc tam, kad franki atbrīvoja Dienvidfranciju un Ziemeļspāniju no mauriem, Septimānijas karalis zemes līdz Ebro upei sadalīja grāfistēs (Marca Hispánica), kuras pārvaldīja franku karaļa iecelti grāfi. 1137. gadā Barselonas grāfs Berengers IV noslēdza “interesantu” laulības līgumu ar 2-gadīgo Aragonas karaļa meitu Petronilu un princeses tēvs Ramiro II uzdeva Berengeram pārvaldīt valsti (bez karaļa titula), pats iestādamies klosterī. Barselonas grāfiste automātiski kļuva Aragonas karalistes province. Pat vēl pēc 100 gadiem Aragonas karaļa Haimes I Iekarotāja tituli bija: Aragonas, Valensijas, Maļjorkas karalis, Monpeļjē seņjors un Barselonas grāfs. T.s. “katoliskajiem karaļiem” nodibinot Spānijas vienotu valsti, Spānijā iekļāvās arī Navarras karaliste un pamazām pārējās “kataloniešu” grāfistes. Katalonijas kā tādas ģeogrāfiskais nosaukums ieviesās 15/16. gs. sicīliešu skrīvera pārrakstīšanās kļūdas dēļ – sajaucot vārdu “layetana” ar “catalana”.
  1714. gada 11. septembrī Barselona kapitulēja franču/spāņu Burbonu karaļnamu aizstāvošai armijai franču maršala Bervika vadībā, jo barseloniešu valdoņi atkal kļūdaini bija pieslējušies Mantojuma kara zaudētājiem Habsburgiem. Atkal “nabagiem” nepaveicās saimnieku meklējumos – franči bija pārāk bargi, austrieši nepieņēma, nācās vien “ar nolaistu asti” lūgt Spānijai piedošanu...
  4) Spāņiem vajadzējis atļaut kataloniešu referendumu – kā piemēru minot Skotiju!
  Spānijas Konstitūcija, par kuru visas tautas referendumā ar ievērojamu balsu
  vairākumu nobalsoja arī katalonieši (91,8 %), nepieļauj valsts sadrumstalošanu. Ja
  Spānijas valdība bez attiecīgiem grozījumiem Konstitūcijā būtu pieļāvusi
  kataloniešu referendumu, Konstitucionālā Tiesa varētu visu valdību apsūdzēt valsts
  nodevībā – te ir tā “problēma”, ko latviešu “grūtgalvīši” nespēj izprast –
  demokrātiskā likumība.
  Skotija savā laikā bija neatkarīga valsts un noslēdza vienošanos par apvienošanos
  ar Angliju, tādēļ arī skotu referendums bija pilnīgi likumīgs un angļi to nevarēja ne
  atļaut, ne aizliegt – skotu “gadījums” ir pavisam cits, nekādu paralēlismu ar
  Kataloniju.
  5) Katalonieši gribot tikai savu valsti!
  Kataloniešu separātisti grib ne tikai neatkarību, bet arī:
  a) sociālismu;
  b) spāņu valodas aizliegšanu (tas jau gandrīz paveikts);
  c) kristīgās baznīcas aizliegšanu;
  d) sākt gatavoties liel-Katalonijas (països catalans) izveidošanai – iesākumā iekarojot Balearu salas, tad Vidusjūras piekrasti no Mursijas reģiona Spānijā līdz Marseļas reģionam Francijā, tālākā nākotnē Oksitāniju un vairākus citus Francijas departamentus līdz Atlantijas okeānam.
  6) Katalonieši gribēja tikai balsot, bet Spānijas policija “dauzīja” (E.Veidemanes
  apzīmējums) miermīlīgos balsotājus!
  Latvijā tika parādīti tikai kataloniešu separātistu aģentūru izplatītie video, no
  kuriem daudzi bija filmēti citos datumos un spāņu policijas vietā zinātāji nešaubīgi
  sazīmēja reģionālās policijas “mossos d'esquadra” sarkanbrūnās uzšuves
  (policijas konfrontācija ar ugunsdzēsējiem 2013.g., sēdošas studentu demonstrācijas
  dalībnieku “dauzīšana” u.c.), kā arī daudzi citi manipulēti, parādot tikai īsus fragmentiņus,
  cerot, ka neviens nemeklēs pilnus video. Lielisks piemērs ir Latvijā rādīts īss video,
  kurā kādi 10/15spāņu Nacionālie policisti ar stekiem sit “pa labi un kreisi” it kā
  miermīlīgus balsotājus - “youtube” atrodams video fragmenta pilns variants, kurā redzams,
  ka šie policisti ir satrakota pūļa ielenkumā un viņiem nav citas izejas kā izmisīgi
  aizstāvēties. BET – vientiesīgā latviešu daļa ar E.Veidemani priekšgalā tic visiem meliem...
  Vakar Katalonijas “valdība” paziņoja, ka 1. oktobrī savainoto skaits palielinājies (20
  dienas pēc notikumiem!) līdz 1.066 cietušajiem. Kā noskaidroja neatkarīgie žurnālisti – bez
  diviem 1. oktobrī hospitalizētajiem (gumijas lode un infarkts) neviena cita “cietušā”
  griešanās pēc palīdzības nevienā slimnīcā vai “Ātrās palīdzības” punktā nav reģistrēta...
  Nestāstīšu par mākslīgajām asinīm uz “sadauzīto” sieviešu sejām, “ieģipsētajām” rokām,
  pirkstiem vai kājām – par to visu interesenti var pameklēt “youtube” vai “facebook”.

  Lūdzu visus domājošos un patriotiskos latviešus palīdzēt apturēt netīro melu straumi, ko augstāk minētās personas un daudzi vientiesīgi viņu sekotāji izplata pret demokrātisko Spānijas valdību. Katalonijā nesanāks pat miljons separātistu (“referendumā” ļoti daudzi balsoja pat 10 un vairāk reižu dažādos iecirkņos – tādiem faktiem ir daudzi fotogrāfiski pierādījumi) un Spānijas valdības rīcība ir likumīga, lai VISI katalonieši varētu būt droši par savu nākotni un arī Katalonijā atgrieztos demokrātija. Saujiņas kataloniešu “nacionālā” uzpūtība un avantūrisms kataloniešus atkal novedis bezdibeņa malā un atkal Spānijas valdībai tos jāglābj no pašu muļķības.
  SPĀNIJA BIJA, IR UN BŪS VIENOTA UN NEDALĀMA !
 • Cilvēks
  0 0 0

  Cilvēks

  ja Katalonijai izdosies, tātad krievijai ir izdevies citas valsts iekšienē visu sadirst un uztaisīt pilsoņu karu. Nākamā savu neatkarību paziņos Latgale un nekāds 5. pants nedarbosies, jo cilvēkiem tiesības un neatkarību. Tik idiots nesaprot, ka aiz tā visa stāv Krievija ar plānu iznīcināt Eiropu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl