Komentāri
Spānijā situācija kļūst nokaitēta; policija bloķē iedzīvotāju piekļuvi Katalonijas parlamentam
Policija uzstādījusi metāla nožogojumus pie ieejas parkā, savukārt līdzās parlamenta namam novietoti vairāki policijas autofurgoni. (AFP/LETA)

Otrdien, 10. oktobrī, policija bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments.

Katalāņu likumdevējus otrdienas vakarā uzrunās reģiona premjerministrs Karless Pudždemons, kurš varētu pasludināt Katalonijas neatkarību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Drošības apsvērumu dēļ “Parc de la Ciutadella” iedzīvotājiem šodien ir slēgts,” tviterī apliecināja Katalonijas reģionālā policija “Mossos d’Esquadra”.

Lēmuma mērķis ir “nepieļaut nekādas situācijas, ar kurām varētu tikt vērsts spiediens pret parlamenta aktivitātēm,” norādīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.

Svētdien Katalonijas neatkarības pretinieku demonstrācijas gaitā “cilvēku grupa iekļuva parkā un apmētāja parlamenta ēku ar dažādiem priekšmetiem”, viņš piebilda.

“Mēs mēģinām izvairīties no šādām situācijām – gan no vienotību atbalstošo protestētāju, gan arī no radikālo separātistu grupu puses,” sacīja pārstāvis.

Policija uzstādījusi metāla nožogojumus pie ieejas parkā, savukārt līdzās parlamenta namam novietoti vairāki policijas autofurgoni.

Katalonijas galvenās separātistu organizācijas aicinājušas Katalonijas neatkarības atbalstītājus pulcēties parlamenta priekšā, “lai atbalstītu un aizstāvētu neatkarības pasludināšanu”.

Tagad atbalstītāji pulcēsies ārpus parka.

Pudždemons parlamentu uzrunās plkst. 18.00 (plkst. 19.00 pēc Latvijas laika).

Kā liecina galīgie rezultāti, 1.oktobrī notikušajā referendumā piedalījās 43% Katalonijas vēlētāju un no viņiem 90% atbalstījuši reģiona atdalīšanos no pārējās Spānijas. Neatkarības pretinieki pamatā referendumu boikotēja, turklāt Spānijas centrālās valdības varasiestādes pirms referenduma un balsošanas dienā bija izvērsušas represijas pret referenduma rīkotājiem, cenšoties nepieļaut tā norisi.

Separātisti cer, ka Pudždemons izmantos uzrunu parlamentā, lai vienpusējā kārtā pasludinātu Katalonijas neatkarību.

Savukārt Spānijas premjerministra Marjano Rahoja konservatīvā valdība draudējusi, ka bloķēs neatkarības pasludināšanu.

Centrālās valdības rīcībā ir vairāki instrumenti, ko tā var izmantot. Cita starpā Madride var apturēt Katalonijas reģionālo autonomiju un izsludināt ārkārtas stāvokli.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl