Komentāri
Spānijā situācija kļūst nokaitēta; policija bloķē iedzīvotāju piekļuvi Katalonijas parlamentam
Policija uzstādījusi metāla nožogojumus pie ieejas parkā, savukārt līdzās parlamenta namam novietoti vairāki policijas autofurgoni. (AFP/LETA)

Otrdien, 10. oktobrī, policija bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments.

Katalāņu likumdevējus otrdienas vakarā uzrunās reģiona premjerministrs Karless Pudždemons, kurš varētu pasludināt Katalonijas neatkarību.

“Drošības apsvērumu dēļ “Parc de la Ciutadella” iedzīvotājiem šodien ir slēgts,” tviterī apliecināja Katalonijas reģionālā policija “Mossos d’Esquadra”.

Lēmuma mērķis ir “nepieļaut nekādas situācijas, ar kurām varētu tikt vērsts spiediens pret parlamenta aktivitātēm,” norādīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.

Svētdien Katalonijas neatkarības pretinieku demonstrācijas gaitā “cilvēku grupa iekļuva parkā un apmētāja parlamenta ēku ar dažādiem priekšmetiem”, viņš piebilda.

“Mēs mēģinām izvairīties no šādām situācijām – gan no vienotību atbalstošo protestētāju, gan arī no radikālo separātistu grupu puses,” sacīja pārstāvis.

Policija uzstādījusi metāla nožogojumus pie ieejas parkā, savukārt līdzās parlamenta namam novietoti vairāki policijas autofurgoni.

Katalonijas galvenās separātistu organizācijas aicinājušas Katalonijas neatkarības atbalstītājus pulcēties parlamenta priekšā, “lai atbalstītu un aizstāvētu neatkarības pasludināšanu”.

Tagad atbalstītāji pulcēsies ārpus parka.

Pudždemons parlamentu uzrunās plkst. 18.00 (plkst. 19.00 pēc Latvijas laika).

Kā liecina galīgie rezultāti, 1.oktobrī notikušajā referendumā piedalījās 43% Katalonijas vēlētāju un no viņiem 90% atbalstījuši reģiona atdalīšanos no pārējās Spānijas. Neatkarības pretinieki pamatā referendumu boikotēja, turklāt Spānijas centrālās valdības varasiestādes pirms referenduma un balsošanas dienā bija izvērsušas represijas pret referenduma rīkotājiem, cenšoties nepieļaut tā norisi.

Separātisti cer, ka Pudždemons izmantos uzrunu parlamentā, lai vienpusējā kārtā pasludinātu Katalonijas neatkarību.

Savukārt Spānijas premjerministra Marjano Rahoja konservatīvā valdība draudējusi, ka bloķēs neatkarības pasludināšanu.

Centrālās valdības rīcībā ir vairāki instrumenti, ko tā var izmantot. Cita starpā Madride var apturēt Katalonijas reģionālo autonomiju un izsludināt ārkārtas stāvokli.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl