Komentāri
Spānijā situācija kļūst nokaitēta! Katalonijas neatkarības atbalstītāji gatavojas dažādām protesta akcijām
AFP/LETA

Pēc Madrides paziņojuma par gatavošanos pārņemt varu Katalonijas autonomajā apgabalā, padziļinās saspīlējums abu pušu starpā. Iedzīvotāji gatavojas dažādām protesta akcijām.

Spānijas premjers Mariano Rahojs jau izteicās, ka sestdien, 21. oktobrī, valdība lems par konstitūcijas 155. panta iedarbināšanu, kas ļautu Katalonijā pārņemt vairākas pašpārvaldes funkcijas, kā arī sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā jau paredzams, šāds solis izsauks pretdarbību un jau piektdien ielās gaidāmas demonstrācijas. Tomēr neatkarības atbalstītāji centīsies izmantot arī netradicionālākus protesta veidus. Piektdien, laikā no plkst. 8.00 līdz plkst. 9.00 cilvēki ir aicināti izņemt savu naudu, kas noguldīta reģiona lielākajās bankās. Šīs akcijas organizatori tā cer izrādīt protestu Madridei, kā arī pašām bankām, kuras pārcels savas centrālās mītnes ārpus Katalonijas.

Jau vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Tāpat jau vēstīts, ka Spānija nolēmusi izpildīt savus draudus un līdz ar sestdienu, 21. oktobri, sāks apturēt Katalonijas autonomiju jeb pilnvaru atcelšanas procedūru.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl