Komentāri
Spānijā situācija kļūst nokaitēta! Katalonijas neatkarības atbalstītāji gatavojas dažādām protesta akcijām
AFP/LETA

Pēc Madrides paziņojuma par gatavošanos pārņemt varu Katalonijas autonomajā apgabalā, padziļinās saspīlējums abu pušu starpā. Iedzīvotāji gatavojas dažādām protesta akcijām.

Spānijas premjers Mariano Rahojs jau izteicās, ka sestdien, 21. oktobrī, valdība lems par konstitūcijas 155. panta iedarbināšanu, kas ļautu Katalonijā pārņemt vairākas pašpārvaldes funkcijas, kā arī sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā jau paredzams, šāds solis izsauks pretdarbību un jau piektdien ielās gaidāmas demonstrācijas. Tomēr neatkarības atbalstītāji centīsies izmantot arī netradicionālākus protesta veidus. Piektdien, laikā no plkst. 8.00 līdz plkst. 9.00 cilvēki ir aicināti izņemt savu naudu, kas noguldīta reģiona lielākajās bankās. Šīs akcijas organizatori tā cer izrādīt protestu Madridei, kā arī pašām bankām, kuras pārcels savas centrālās mītnes ārpus Katalonijas.

Jau vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Tāpat jau vēstīts, ka Spānija nolēmusi izpildīt savus draudus un līdz ar sestdienu, 21. oktobri, sāks apturēt Katalonijas autonomiju jeb pilnvaru atcelšanas procedūru.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl