Spānijā pārspēti karstuma rekordi, gaisa temperatūrai pārsniedzot 36 grādus

0 Komentāru
Spānijā pārspēti karstuma rekordi, gaisa temperatūrai pārsniedzot 36 grādus
FOTO: SCANPIX

Spānijas Katalonijas reģionā maijā pārspēti līdzšinējie karstuma rekordi, vēsta mediji. Spānijas Ļeidas provincē kādā ciematā gaisa temperatūra sasniegusi 36,6 grādus pēc Celsija. Taragonā termometra stabiņš pakāpies līdz 36,1 grāda atzīmei, bet Barselonā temperatūra sasniegusi 36 grādus.

Iepriekšējais rekords kopš mērījumu sākuma pirms vairāk nekā 100 gadiem bija 34,9 grādi pēc Celsija, kas tika reģistrēti 1912.gada 9.maijā.

Katalonijas meteoroloģijas aģentūras SMC pārstāvis norādīja, ka nesenā gaisa temperatūra noteikti ir neparasta maijam un liecina par to, ka vasara sākas arvien agrāk.

Viņš atturējās karstuma vilni saistīt ar klimata izmaiņām, bet sacīja, ka vidējā gaisa temperatūra tuvākajos gados, visticamāk, tikai pieaugs.

Pašreizējo karstuma vilni viņš skaidroja ar karstajām gaisa masām, kas ieplūst no Āfrikas ziemeļiem.

Viskarstākā vieta Spānijā šogad bijusi Lansarote, kur trešdien lidostā tika reģistrēti 42,4 grādi pēc Celsija.

Karstuma dēļ Spānijas varasiestādes 33 provincēs izsludinājušas trauksmi, bet Valensijā izsludināta “sarkanā trauksme”, jo gaisa temperatūra tur var pakāpties līdz 42 grādiem. Alikantē izsludināta “oranžā trauksme”. Meteorologi prognozē, ka tur gaiss var iesilt līdz 39 grādiem pēc Celsija.

Tomēr gaidāms, ka jau piektdien temperatūra sāks normalizēties un reģionā paliks ievērojami vēsāks.

0 Komentāru