Spānijā izbeidz ārkārtējo situāciju

6 komentāri
Spānijā izbeidz ārkārtējo situāciju
ZUMAPRESS/SCANPIX

Spānijā 9. maijā, ņemot vērā visai veiksmīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju, izbeigta sešus mēnešus ilgusī ārkārtējā situācija, vēsta “900 sekundes”.

Līdz ar ārkārtējās situācijas izbeigšanu Spānijā mazināta arī virkne ierobežojumu. Tostarp spāņi tagad atkal var brīvi pārvietoties starp reģioniem, kas nebija iespējams vairākus mēnešus.

Vairumā reģionu, bet ne visos, ir atceltas komandantstundas. Līdz ar to arī ēdinātāji nu var strādāt līdz plkst. 23.00, turklāt ierobežotā apjomā atļauts apkalpot klientus arī iekštelpās. Par ko ir prieks gan apmeklētājiem, gan arī restorānu saimniekiem.

“Mēs sagaidām ļoti daudz darba tuvākajās nedēļās, jo cilvēki grib nākt vakariņās. Viņi to ir gaidījuši ilgu laiku,” atzīst restorāna vadītājs Barselonā Nikolass Serdžio.

Vairāki ierobežojumi Spānijā joprojām turpina darboties. Tāpat arī katrs reģions, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, var noteikt lokālus ierobežojumus. Četri Spānijas reģioni saglabā komandantstundu, tostarp Valensija, Kanāriju salas, Baleāru salas.

Spānijā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem turpina samazināties, un piektdien, 7. maijā, tas bija mazāks nekā 200. Tas ir vairāk nekā divas reizes mazāks nekā Latvijā.

Spānija ir bijusi viena no smagāk Covid-19 skartajām valstīm Eiropā – 3,5 miljoni inficēto, gandrīz 80 000 mirušo.

6 komentāri