Spānija “Covid-19” dēļ izsludinās ārkārtējo stāvokli

0 Komentāru
Spānija “Covid-19” dēļ izsludinās ārkārtējo stāvokli
SIPA / SCANPIX

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess piektdien paziņojis, ka nolūkā ierobežot jaunā koranovīrusa izplatību valstī uz divām nedēļām tiks izsludināts ārkārtējais stāvoklis, kas ļaus valdībai mobilizēt nepieciešamos resursus, tostarp iesaistīt armiju.

Neilgi pēc tam, kad Veselības ministrija paziņoja, ka inficēto skaits sasniedzis 4209, bet mirušo skaits kopš ceturtdienas pieaudzis par aptuveni 50%, sasniedzot 120 cilvēkus, Sančess televīzijas uzrunā pavēstīja, ka sestdien tiks sasaukta valdības sēde, kurā paredzēts pieņemt lēmumu par ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu.

Premjers norādīja, ka īpašās pilnvaras ļaus valdībai ierobežot pārvietošanās brīvību, konfiscēt preces un pārņemt savā kontrolē uzņēmumus un privātpersonām piederošus objektus, tostarp privātās slimnīcas. Varasiestādēm tiks dotas arī pilnvaras īstenot pasākumus, lai nodrošinātu pārtikas piegādi un uzņēmumu darbu.

Sančess uzsvēra, ka pašreizējā ārkārtējā situācija “ietekmē visu dzīves un veselību” un ka valdība darīs visu, lai aizsargātu pilsoņus.

Premjers arī brīdināja, ka slimības straujā izplatība turpināsies un ka inficēto skaits nākamnedēļ var pārsniegt 10 000.

0 Komentāru