Spānija cenšas aizkavēt Katalonijas neatkarības referendumu – veic reidus un arestus! Katalāņi iziet ielās

0 Komentāru
Spānija cenšas aizkavēt Katalonijas neatkarības referendumu – veic reidus un arestus! Katalāņi iziet ielās
Foto: LETA / AFP / EPA

Spānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās un aizturējusi vairākas reģiona amatpersonas, tostarp ekonomikas valsts ministru Džuzepu Mariju Džuvē.

Spānijas policija šīs darbības veikusi saistībā ar drīzumā plānoto referendumu par atdalīšanos no Spānijas. Kratīšana veikta Katalonijas ekonomikas, iekšlietu, ārlietu, labklājības, telekomunikāciju un nodokļu departamentā. Katalāņu līderi pretojās Madrides vēlmei nerīkot referendumu un Spānijas premjers Marians Rahojs apgalvo, ka Spānija ir spiesta rīkoties.

Tāpat arī Katalonijas līderi aicina savu tautu pulcēties un aizsargāt valdības ēkas. Sociālajā vietnē “Twitter” Katalonijas Nacionālās asamblejas vadītājs Sančezs ierakstīja, ka “laiks ir pienācis – mums ir miermīlīgi jāpretojas; ejam visi ielās un aizstāvam savas institūcijas”.

Simtiem protestētāju atsaucās uz šo aicinājumu un pulcējas pie ekonomikas ministrijas ēkas, izkliedzot saukli “Mēs balsosim”.

Laikraksta “El Pais” ziņo, ka kopumā aizturētas vismaz 14 personas.

Aģentūra AFP ziņo, ka Spānija ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli Katalonijā.


Savu atbalstu katalāņu tautai sociālajā vietnē “Twitter” pauda arī pasaulslavenais futbola klubs “Barselona”.

Sanākušie protestētāji pauž savu sašutumu par Spānijas policijas rīcību.

Katalonijas atbalstītājs

Es jūtos ļoti skumjš un dusmīgs. Spānijas policija ieradās, lai aizturētu mūsu politiķus, un mēs esam šeit, lai viņus aizstāvētu. Es ceru, ka nekļūs viss tikai sliktāk. Ja kļūs, mēs būsim šeit katru dienu un aizstāvēsim savus politiķus.

Katalonija, kuras teritorija pēc lieluma aptuveni līdzinās Beļģijas teritorijai, iecerējusi 1. oktobrī rīkot referendumu par atdalīšanos no Spānijas, lai gan Spānijas tiesas to pasludinājušas par nelikumīgu un pret to kategoriski iebilst centrālā valdība Madridē.

Prokuratūra pieprasījusi, lai policija konfiscē visus materiālus, kas var tik izmantoti referenduma sarīkošanā, piemēram, biļetenus, balsošanas urnas un plakātus, kas aicina vēlētājus piedalīties referendumā.
0 Komentāru