Spānijā aug sabiedrības bailes par Ebolas vīrusa izplatīšanos

0 Komentāru
Spānijā aug sabiedrības bailes par Ebolas vīrusa izplatīšanos
FOTO: LETA

Spānijā aug sabiedrības un medicīnas personāla bailes un neizpratne par to, kā medmāsa Madridē varēja inficēties ar bīstamo Ebolas vīrusu. Medmāsa apgalvo, ka ievēroja visas drošības vadlīnijas, tomēr viņa ir inficējusies un kļuvusi par pirmo cilvēku, kam inficēšanās ar nāvējošo vīrusu notikusi ārpus Āfrikas. 

Spānijas sabiedrība, medmāsas kolēģi – mediķi un Eiropas Komisija ir pieprasījuši Spānijai paskaidrojumus par to, kā medmāsa varēja inficēties ar Ebolas vīrusu, neraugoties uz paaugstinātajiem piesardzības soļiem. 40 gadus vecā Terēza Romero apgalvo, ka esot ievērojusi visus nepieciešamos piesardzības pasākumus slimo pacientu aprūpē.

Medmāsa bija komandā, kas aprūpēja divus ar Ebolas vīrusu saslimušus priesterus. Pēc 69 gadus vecā priestera nāves viņa devās brīvdienās, kur arī sāka izjust pirmās slimības pazīmes. Atbildīgās varasiestādes ir saņēmušas daudzus pārmetumus, jo medmāsa tika izolēta tikai vairākas dienas pēc drudža parādīšanās.

Šobrīd piesardzības dēļ tiek uzraudzīti 52 cilvēki, kas bijuši kontaktā ar inficēto medmāsu. Sešu cilvēku risks saslimt ir augsts, un viņi ir ievietoti karantīnā. Viņu vidū ir arī inficētās medmāsas vīrs. Viņš šobrīd asi cīnās pret varasiestāžu lēmumu sanitāru iemeslu dēļ iemidzināt ģimenes suni. Pret to iestājas arī desmitiem dzīvnieku tiesību aktīvistu, kuri ir pulcējušies pie medmāsas mājas.

Medmāsas gadījums pievērsis pasaules uzmanību, jo pirmo reizi inficēšanās ar bīstamo slimību notikusi ārpus Āfrikas. Pasaules Veselības organizācija ir paudusi viedokli, ka no atsevišķiem Ebolas vīrusa saslimšanas gadījumiem Eiropā nav iespējams izvairīties, taču kopējais risks Eiropai esot ļoti zems.

0 Komentāru