Komentāri
Spānijā aug sabiedrības bailes par Ebolas vīrusa izplatīšanos
FOTO: LETA

Spānijā aug sabiedrības un medicīnas personāla bailes un neizpratne par to, kā medmāsa Madridē varēja inficēties ar bīstamo Ebolas vīrusu. Medmāsa apgalvo, ka ievēroja visas drošības vadlīnijas, tomēr viņa ir inficējusies un kļuvusi par pirmo cilvēku, kam inficēšanās ar nāvējošo vīrusu notikusi ārpus Āfrikas. 

Spānijas sabiedrība, medmāsas kolēģi – mediķi un Eiropas Komisija ir pieprasījuši Spānijai paskaidrojumus par to, kā medmāsa varēja inficēties ar Ebolas vīrusu, neraugoties uz paaugstinātajiem piesardzības soļiem. 40 gadus vecā Terēza Romero apgalvo, ka esot ievērojusi visus nepieciešamos piesardzības pasākumus slimo pacientu aprūpē.

Medmāsa bija komandā, kas aprūpēja divus ar Ebolas vīrusu saslimušus priesterus. Pēc 69 gadus vecā priestera nāves viņa devās brīvdienās, kur arī sāka izjust pirmās slimības pazīmes. Atbildīgās varasiestādes ir saņēmušas daudzus pārmetumus, jo medmāsa tika izolēta tikai vairākas dienas pēc drudža parādīšanās.

Šobrīd piesardzības dēļ tiek uzraudzīti 52 cilvēki, kas bijuši kontaktā ar inficēto medmāsu. Sešu cilvēku risks saslimt ir augsts, un viņi ir ievietoti karantīnā. Viņu vidū ir arī inficētās medmāsas vīrs. Viņš šobrīd asi cīnās pret varasiestāžu lēmumu sanitāru iemeslu dēļ iemidzināt ģimenes suni. Pret to iestājas arī desmitiem dzīvnieku tiesību aktīvistu, kuri ir pulcējušies pie medmāsas mājas.

Medmāsas gadījums pievērsis pasaules uzmanību, jo pirmo reizi inficēšanās ar bīstamo slimību notikusi ārpus Āfrikas. Pasaules Veselības organizācija ir paudusi viedokli, ka no atsevišķiem Ebolas vīrusa saslimšanas gadījumiem Eiropā nav iespējams izvairīties, taču kopējais risks Eiropai esot ļoti zems.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl