Spānijā atdzīvināta sieviete, kurai sešas stundas bija apstājusies sirds

1 komentārs

“Brīnumains gadījums” – tā tiek raksturota kādas britu sievietes atdzīvināšana pēc tam, kad viņas sirds pēc Spānijas kalnos piedzīvotas sniega vētras sešas stundas bija apstājusies. Ārsti spriež, ka pacientes neticamo izdzīvošanu nodrošināja tas pats, kas lika viņas sirdij apstāties – aukstums.

Barselonā dzīvojošie briti Odrija Šūmana un viņas vīrs novembrī bija devušies uz Spānijas Pireneju kalniem. Abus pārsteidza pēkšņs, pamatīgs sniegputenis, un pārgājiens iegriezās dramatiskā gultnē.

34 gadus vecajai sievietei strauji atdzisa ķermenis, viņa zaudēja samaņu, un pulss vairs nebija jūtams. Kad pēc divām stundām ieradās mediķi, sievietes ķermeņa temperatūra bija nokritusies līdz 18 grādiem. Barselonas slimnīcā viņai netika konstatētas nekādas dzīvības pazīmes.

Tieši tādēļ mediķi viņas atdzīvināšanu sauc par neticamu un pieļauj, ka tieši zemā temperatūra palīdzēja nosargāt viņas dzīvību.

“Es neesmu reliģioza, bet šis tiešām man liekas kā brīnums! Esmu gandrīz pilnībā atlabusi, fiziski manam ķermenim nekas nekait. Es nepamodos ar domu – ak, kā man nepatīk mana dzīve, man tā ir jāmaina. Nē, es vēl vairāk tagad saprotu, cik ļoti es mīlu savu dzīvi!” pēcāk sacīja Odrija.

Slimnīcā Šūmanu pieslēdza aparātam, kas no ķermeņa izpumpēja asinis, bagātināja tās ar skābekli un ielaida atpakaļ viņas asinsritē. Kad sievietes temperatūra uzkāpa līdz 30 grādiem, mediķi ar defibrilatoru atjaunoja sievietes sirdsdarbību. Tas notika aptuveni sešas stundas pēc tam, kad sievietes vīrs kalnos bija izsaucis glābējus.

1 komentārs