Spānijā aptur Katalonijas neatkarības referendumu

Komentāri
Spānijā aptur Katalonijas neatkarības referendumu
Formāli Spānijas tiesas lēmums aptur referenduma norisi, taču pēdējos mēnešos abas puses viena otras lēmumus neuzskata par saistošiem. (Foto: AP / Scanpix)

Spānijas konstitucionālā tiesa apturējusi nupat Katalonijā pieņemto likumu par neatkarības referenduma rīkošanu. Reģiona politiķiem par tautas nobalsošanas sarīkošanu draud arī kriminālatbildība.

Referendums par atdalīšanos no Spānijas paredzēts 1. oktobrī. Katalonijas neatkarību atbalstošie politiķi norāda, ka Madrides likuma roka viņus neatturēs no urnu izvietošanas balsošanas iecirkņos un viņi vēlas Katalonijas iedzīvotājiem sniegt demokrātiskas tiesības izlemt savu likteni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Formāli Spānijas tiesas lēmums aptur referenduma norisi, taču pēdējos mēnešos abas puses viena otras lēmumus neuzskata par saistošiem. Iepriekš Katalonijas premjers Karless Pudždemons uzsvēra, – ja tauta nobalsos par neatkarību, tad bagātais Spānijas reģions ardievas Madridei teiks 48 stundu laikā.

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI! 32

Tests – nosaki savu pedantisma līmeni! Iespējams, tu jau sen kaitini savus draugus un tuvākos! Pārspīlēta kārtībmīle vai Miss bardaks, to vari noskaidrot šeit.

Lasi vēl