Spānijā aptur Katalonijas neatkarības referendumu

Komentāri
Spānijā aptur Katalonijas neatkarības referendumu
Formāli Spānijas tiesas lēmums aptur referenduma norisi, taču pēdējos mēnešos abas puses viena otras lēmumus neuzskata par saistošiem. (Foto: AP / Scanpix)

Spānijas konstitucionālā tiesa apturējusi nupat Katalonijā pieņemto likumu par neatkarības referenduma rīkošanu. Reģiona politiķiem par tautas nobalsošanas sarīkošanu draud arī kriminālatbildība.

Referendums par atdalīšanos no Spānijas paredzēts 1. oktobrī. Katalonijas neatkarību atbalstošie politiķi norāda, ka Madrides likuma roka viņus neatturēs no urnu izvietošanas balsošanas iecirkņos un viņi vēlas Katalonijas iedzīvotājiem sniegt demokrātiskas tiesības izlemt savu likteni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Formāli Spānijas tiesas lēmums aptur referenduma norisi, taču pēdējos mēnešos abas puses viena otras lēmumus neuzskata par saistošiem. Iepriekš Katalonijas premjers Karless Pudždemons uzsvēra, – ja tauta nobalsos par neatkarību, tad bagātais Spānijas reģions ardievas Madridei teiks 48 stundu laikā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl