Komentāri
Šovakar Minskā Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderi lems par Ukrainas nākotni
FOTO: SCANPIX

Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderi ieradušies Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, lai panāktu vienošanos par karadarbības pārtraukšanu Austrumukrainā. Pagaidām gan pie četrpusējā sarunu galda viņi vēl nav sēdušies, jo pēcpusdienā pieņemts lēmums samita sākumu atcelt  – līdz pulksten 22.00 vakarā pēc Latvijas laika.

Pirmie Minskā ieradās Vācijas un Francijas līderi. 19 minūtes vēlāk nolaidās arī Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lidmašīna. Vēl pirms izlidošanas viņš sacīja, ka šā vakara tikšanās ir viens no pēdējiem mēģinājumiem noregulēt konfliktu diplomātiskā ceļā. Pretējā gadījumā Ukraina esot gatava arī karot.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, ko Eiropā uzskata par lielāko konflikta vaininieku, Eiropas līderiem Minskā pievienojās pēdējais.

Medijos izskanējusī informācija liecina, ka Krievija šodien vēlas vienoties par juridiskām garantijām krievvalodīgajiem iedzīvotājiem Ukrainā, lai Doņeckai un Luhanskai piešķirtu autonomas republikas statusu un lai Ukrainu atmestu cerības atgūt Krimu.

Ukrainas puse esot piekritusi piekāpties vairākos jautājumos, taču plašākas detaļas pagaidām nav zināmas. Nav arī zināms, kādu iemeslu vadīti līderi nolēmuši pārcelt samita sākumu par vairākām stundām. Tiek ziņots, ka Ukrainas, Francijas un Vācijas līderi konsultēsies trijatā, pirms sāks sarunas ar Kremļa saimnieku.

Lai gan Vašingtonas pārstāvji sarunās nepiedalās, Eiropas līderi ir norādījuši, ka ASV šajās sarunās būs būtiska nozīme. Gan republikāņu, gan demokrātu deputāti ASV Kongresa pārstāvju palātā iesnieguši likumprojektu, kas paredz Ukrainai sniegt letālu militāro palīdzību viena miljarda dolāru apjomā.

Šodien arī Polija paziņoja, ka var pieņemt šādu lēmumu, Eiropas līderi ir vienisprātis, – ja šovakar netiks panākta vienošanās, tas var novest pie plašas konflikta eskalācijas.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien Rīgā uzstājoties ar Lekciju Latvijas Universitātē izteicies, ka sarunu neveiksmīga iznākuma rezultātā var arī sākties plašs militāras darbības uzliesmojums.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl