2 komentāri
Somiju pārplūdina apšaubāmas izcelsmes “žiguļi” un “moskviči”, ko tur atstāj bēgļi
Sergey G /Flickr

Garas rindas ar desmitiem apsnigušu, pamestu “volgu”, “žiguļu” un “moskviču” – šāda aina paveras uz Krievijas-Somijas robežas. Tās ir automašīnas, kurās tur ieradušies patvēruma meklētāji, lai tālāk kājām dotos uz Somiju.

Patvēruma meklētāji automašīnas pamet īsi pēc Somijas robežas šķērsošanas. Robežsargi atklāj, ka lielākā daļa automašīnu ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī un bez dokumentiem. Tas savukārt apgrūtina iespēju noskaidrot, kur patvēruma meklētāji masveidā tiek pie šīm automašīnām.

“Automašīnas tiks nodotas ekspertīzei. Iespējams, ka patvēruma meklētāji tās iepērk no cilvēku nelegālajiem pārvietotājiem,” pauž Somijas robežkontroles vadītājs Mati Pekala.

Sākotnēji patvēruma meklētāji, kuru gala mērķis ir Somija, valsts robežu šķērsoja ar velosipēdiem, taču tad Somija to aizliedza. Pērn Somijā, šķērsojot robežu ar Krieviju, ieradās apmēram 32 tūkstoši bēgļu.

TOP komentāri

 • Da Gatis
  0 0 0

  Da Gatis

  Rodas jautājums. Kā nelegālie imigranti tikuši pāri Somijas robežāi ar automašīnai bez dokumentiem? Skaties.lv kārtējais pīles suņa murgs?
 • uldis
  0 0 0

  uldis

  Sšksim ar to, ka vispirms sauksim lietas īstajos vārdos, ne patvēruma meklētāji, bet gan agresīvi nelegālie migranti/

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl