Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarējuši sociāldemokrāti

0 Komentāru
Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarējuši sociāldemokrāti
EPA/SCANPIX

Somijas parlamenta vēlēšanās uzvarējuši sociāldemokrāti. Kā liecina aktuālākie svētdien notikušo vēlēšanu balsu skaitīšanas rezultāti, sociāldemokrāti ieguvuši piektdaļas vēlētāju atbalstu jeb 40 no 200 Somijas parlamenta deputātu vietām.

Pēdējā reize, kad sociāldemokrāti uzvarēja vēlēšanās, bija pirms 20 gadiem – 1999. gadā, lai gan vairākas reizes partija kā mazākie koalīcijas partneri bijusi pārstāvēta dažādās citu partiju vadītajās valdībās. Tiesa gan, ņemot vērā, ka sociāldemokrāti ieguvuši lielāko atbalstu, taču – ne izšķirošo vairākumu, tai būs jāveido koalīcija.

“Es cerēju, ka mūsu rezultāts būs par 20% labāks. Taču, visticamāk, mēs būsim lielākā partija parlamentā un pirmo reizi kopš 1999. gada sociāldemokrāti būs premjerministra partija,” sacīja Somijas sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs Anti Rinne.

Otrajā vietā ierindojusies par populistiem dēvētā nacionālistiskā “Somu partija”, kurai atbilstoši rezultātiem ir tikai par vienu mandātu mazāk. Trešo vietu ieņēma Nacionālā koalīcijas partija ar 38 mandātiem, savukārt pašreizējā premjera Juhas Sipiles “Centra partija” piedzīvojusi pamatīgu sakāvi un palikusi tikai ceturtajā vietā ar 31 deputātu vietām.

Socialdemokrātu līderis Rinne ir noraidījis iespēju sadarboties ar Jusi Hallaaho vadīto “Somu partiju”, līdz ar to sociāldemokrātiem valdības izveidošanai būs jāiesaistās koalīcijā vismaz ar vienu no centriski labējām partijām.

0 Komentāru