Komentāri
Somija maina lidmašīnu maršrutus Krievijas kara lidmašīnu dēļ
Foto: LETA

Somijas aviodispečeri Krievijas kara lidmašīnu dēļ, kas parādījušās virs Baltijas jūras, uz laiku izmainījuši civilo lidmašīnu lidojumu trajektorijas, ziņo uz Somijas Transporta drošības aģentūra.

Somijas armija trešdien gaisa telpā starp Kaļiņingradas apgabalu un pārējo Krieviju pamanījusi Krievijas kara lidmašīnas, norādīja aģentūras direktors Peka Hentu. Krievijas lidmašīnas lidojušas vienā līnijā un draudus civilajām lidmašīnām nav radījušas, bet to raidītāji bijuši izslēgti, tāpēc citas lidmašīnas savos mēraparātos tās nav varējušas pamanīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tā ir standarta procedūra, kad lidmašīnas lido “tumši” ar izslēgtiem raidītājiem,” sacīja Hentu, paskaidrojot nepieciešamību mainīt civilo lidmašīnu lidojumu maršrutus tālāk no Krievijas lidmašīnām.

Zviedrija sestdien paziņoja, ka Krievijas kara lidmašīna gandrīz saskrējusies ar pasažieru lidmašīnu, kas tikko bija pacēlusies no Kopenhāgenas lidostas. Incidents noticis piektdien uz dienvidiem no Malmes, kas atrodas Zviedrijas dienvidos, norādīja Zviedrijas Aizsardzības ministrija. Pēc incidenta gaisā tikuši pacelti gan Dānijas, gan Zviedrijas iznīcinātāji.
Krievijas kara lidmašīna lidojusi ar izslēgtu elektronisko identifikatoru, kas ļautu to saskatīt uz pasažieru lidmašīnas radara ekrāna.

Zviedrijas armijas pārstāvis Johanness Helkvists atzina, ka Krievijas kara aviācijas rīcība, pēdējā laikā intensificējot savu aktivitāti virs Baltijas jūras citu valstu robežu tiešā tuvumā, ir bezatbildīga. “Pastāv risks, ka šādi atgadījumi (..) galu galā var novest pie [cilvēku] bojāejas,” intervijā aģentūrai TT uzzsvēra Helkvists. Pasažieru lidmašīna bijusi ceļā no Kopenhāgenas uz Romu.

Lasi vēl