Somija atzīta par pasaulē laimīgāko valsti; Latvijai 53. vieta

8 komentāri
Somija atzīta par pasaulē laimīgāko valsti; Latvijai 53. vieta
REUTERS/LETA

Bagātākā, nabadzīgākā, lētākā, drošākā – pasaules valstis var iedalīt ļoti daudzos topos. Tomēr katru gadu Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) publicē kādu īpašu sarakstu – secīgi sarindojot pasaules laimīgākās valstis.

Par spīti aukstajam klimatam, skarbajām un tumšajām ziemām, par laimīgāko valsti pasaulē pēc aizvadītā gada pētījumiem atzīta Somija. Kopumā 156 apskatīto valstu topā tā ierindojas pirmajā vietā, lai gan pērn bija neaudz zemāk – piektajā pozīcijā.

Eksperti mērījuši dažādus rādītājus – cilvēku personīgo apmierinātību ar dzīvi valstī, veselības datus, ienākumus un dažādas priekšrocības. Tāpat Somijā uzteikta arī viegla piekļuve dabai, laba izglītības sistēma un drošības sajūta.

Somija no troņa iepriekšējā gadā gāzusi savu netālo kaimiņieni Norvēģiju. Kopumā topa pirmais desmits ir Ziemeļvalstu plaši pārstāvēts. Bieži galvgalī dominējušas tieši minētās Somija un Norvēģija, kā arī Dānija un Zviedrija. Vēl laimīgāko desmitniekā iekļautas divas valstis no Dienvidu puslodes – Austrālija un Jaunzēlande.

Šogad arī pirmo reizi apkopots tops ar valstīm, kurās vislabāk jūtas citās valstīs dzimušie cilvēki. Un šoreiz arī šajā sarakstā triumfējusi Somija, iegūstot sava veida dubultuzvaru.

Savukārt par nelaimīgākajām valstīm atzītas Burundi, Centrālāfrikas Republika, Dienvidsudāna, Tanzānija un Jemena.

Latvija iekļuvusi reitinga 53.vietā, Igaunija atrodas saraksta 63. vietā, bet Lietuva – 50. vietā.

8 komentāri