Somijā arestēti divi teroristi, kas Irākā izpildījuši asiņainu masu “nāvessodu”

Pievienot komentāru
Somijā arestēti divi teroristi, kas Irākā izpildījuši asiņainu masu “nāvessodu”
AP/SCANPIX

Somijas varasiestādes paziņojušas par divu Irākas izcelsmes teroristu arestu. Policijas rīcībā ir pierādījumi, ka abi brāļi Islāma valsts uzdevumā pagājušajā gadā piedalījušies asiņainā nāvessoda izpildē, nogalinot 11 cilvēkus.

Abi aizturētie ir 22 gadus veci brāļi. Pagaidām likumsargi neprecizē, vai šie cilvēki ir ieceļojuši valstī kā bēgļi. Galvenais pierādījums viņu vainai esot kāds video, kurā fiksēta masu slepkavība, paziņojusi Somijas policija.

“Izmeklēšanas fokuss ir vērsts uz propagandas video, kurā redzams, kā ieslodzītie guļ sasieti uz grīdas, un tiek nežēlīgi nogalināti,” pauž Somijas policijas pārstāvis Jari Rati.

Skaties foto!

Likumsargi secina, ka slepkavas uzdarbojušies Irākas pilsētā Tikritā, kur pērn gūstā tika turēti 1700 irākiešu karavīri. Viņus visus nogalināja Islāma valsts kaujinieki.

Jāpiemin, ka šogad Somijā ieradušies 17 000 bēgļu no Irākas. Novembrī somi aizturēja kādu 29 gadus vecu irākieti, kuram arī izvirzītas apsūdzības par kara noziegumiem, taču izsmeļošāka informācija pagaidām netiek sniegta.

Skaties video!