Komentāri
Somi veikalos priecājas par lēto sieru, saka ”Paldies Putinam”
Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Somijas veikala piena produktu nodaļā parādījies uzraksts ”Spasibo Putin” (Paldies, Putin!), kas aicina veikala apmeklētājus iegādāties somu ražotāju produktus.

”Piedāvājums! Paldies, Putin! Tagad siers ir lēts. ”Valio Oltermanni” krēmsiers!” vēsta uzraksts veikalā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

SKATIES jau ziņoja, ka Somijas piena pārstrādātājs ”Valio” Krievijai līdz šim piegādājis aptuveni 20% no visas savas produkcijas jeb 49% no kopējā eksporta apjoma. 2013.gadā šo piegāžu kopējā vērtība bijusi 242 miljoni eiro – lauvas tiesa no visa tagad aizliegtā Somijas eksporta uz Krieviju, kas sasniedz aptuveni 283 miljonus eiro.

Neilgi pēc embargo ieviešanas ”Valio” paziņoja, ka Krievijas noteikto ierobežojumu dēļ tai var nākties atlaist piespiedu atvaļinājumā aptuveni 800 savu Somijas uzņēmumu darbinieku un ar daļu strādājošo nepagarināt pagaidu līgumus.

Kopumā koncerna uzņēmumos Somijā nodarbināti 4500 cilvēki, bet Krievijā – aptuveni 500.

Krievijas embargo smagi skāris arī Latvijas piensaimniekus. Kā ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā pagaidām nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, kā arī alkohols un saldējums.

Lasi vēl