Somi izsmej Trampa komentārus par mežu grābšanu

2 komentāri
Somi izsmej Trampa komentārus par mežu grābšanu
ZUMAPRESS/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps nonācis uzmanības centrā Somijā – kur daudzi izsmej viņa komentārus par postošajiem mežu ugunsgrēkiem Kalifornijas štatā un aicinājumiem Kalifornijai mācīties no Somijas, kur šādu problēmu ar meža ugunsgrēkiem nav.

Kā sestdien Kalifornijā atzina Tramps, pats Somijas prezidents viņam atklājis, kā mežus kopj Somijā, un tas esot iemesls, kāpēc tālajā ziemeļvalstī mežu ugunsgrēki nav tik postoša problēma kā Kalifornijā, kur bez vēsts pazuduši vairāk nekā 1000 cilvēki, bet vismaz 71 ir gājis bojā.

Donalds Tramps
ASV prezidents

Es biju kopā ar Somijas prezidentu, un viņš teica, ka mēs esam mežu zeme, viņš to nosauca par mežu zemi. Un viņi daudz laika pavada, grābjot un tīrot, un darot citas lietas – un viņiem nav nekādu problēmu.

Tomēr Somijas prezidents vietējiem medijiem atzinis, ka neatceras, ka ar Trampu būtu runājuši par mežiem tieši šādā kontekstā.

Savukārt Somijā Trampa teiktais radījis ironisku piezīmju vētru sociālajos medijos – ar lozungiem ”Make America RAKE again” (vai tulkojumā tas būtu “padarīsim Ameriku atkal sagrābtu”) un ”RAKE news” – somi publiskojuši selfijus ar putekļsūcējiem un grābekļiem mežos, norādot, ka šī esot tipiska viņu ikdiena.

2 komentāri