Somi iemācījušies prognozēt ziemeļblāzmu

Komentāri

Viena no krāšņākajām fiksētajām ziemeļblāzmām uzfilmēta 2012. gada janvārī, Birtavaras ciematā, Norvēģijas ziemeļos. Neraugoties uz skarbajiem klimatiskajiem apstākļiem uz turieni ik gadus dodas tūkstošiem tūristu cerībā ieraudzīt ziemeļblāzmu – vienu no krāšņākajām dabas parādībām. Taču, kad tā parādīsies, līdz šim tas nebija prognozējams.

Somu meteorologi  apgalvo, ka viņa nu ir iemācījušies paredzēt ziemeļblāzmu. “Ja tu gribi prognozēt polārblāzmu, tad ir jāvēro Saule, jo šī dabas parādība veidojas pateicoties Saules vēja daļiņām,” skaidro meteoroloģe Krista Kauriste, ”tāpat jāparedz, cik liela iespējamība, ka saules vējam mijiedarbojoties ar gaisa daļiņām varētu rasties ziemeļblāzma.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sodankeles meteoroloģiskā stacija atrodas 100 km aiz polārā loka. Tā ir aprīkota ar modernu aparatūru, kas ļauj novērt sauli. Piemēram, šī stacija uztver signālu no satelīta, kas atrodoties pusotra miljona kilometru no Zemes, novēro Sauli. ”Svarīgākos mērījumus saņemam tieši no satelīta. Tie mums ļauj prognozēt ziemeļblāzmas ar 70% precizitāti,” atklāj meteoroloģiskās stacijas un observatorijas direktors Eso Tūrunens. Tomēr arī pētnieki atzīst – pat apzinoties, ka ziemeļblāzmu var prognozēt, tas neatņem brīnumaino sajūtu vērojot ziemeļblāzmu.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl