Solidarizējoties ar Baltkrievijas opozīciju un Rīgu, pie Viļņas mērijas pacelts baltsarkanais karogs

6 komentāri
Solidarizējoties ar Baltkrievijas opozīciju un Rīgu, pie Viļņas mērijas pacelts baltsarkanais karogs
REUTERS/SCANPIX

Pie Viļņas mērijas pacelts Baltkrievijas vēsturiskais baltsarkanais karogs, šādi solidarizējoties ar Baltkrievijas opozīciju un Rīgu, kā arī protestējot pret to, ka Minskas lidostā tika likts piespiedu kārtā nolaisties aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnai, lai aizturētu opozīcijas aktīvistu Romānu Protaseviču.

“Tā ir pilsētas un tās mēra attieksme pret notikumiem Baltkrievijā, kad lidmašīna veica piespiedu nolaišanos un principā tika veikts terora akts,” ziņu aģentūrai BNS 25. maijā teica Viļņas mēra Remiģija Šimašus sabiedrisko attiecību pārstāvis Karolis Vaitkevičs.

Viņš sacīja, ka šādi Lietuvas galvaspilsēta arī solidarizējusies ar Rīgu, kur 24. maijā tika pacelts baltsarkanais karogs pie viesnīcas, kurā dzīvo Baltkrievijas hokejisti, kas piedalās pasaules hokeja čempionātā.

Eiropas laukumā pie Viļņas mērijas pastāvīgi plīvo vairāki karogi, tostarp Lietuvas un Eiropas Savienības karogi.

Jau ziņots, ka 23. maijā aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnai, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā, netālu no Lietuvas robežas, tika likts mainīt kursu un doties uz Minsku, kur tika aizturēts viens no tās pasažieriem – opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba loceklis, opozīcijas medija “Nexta” dibinātājs Romāns Protasevičs, kuram Baltkrievijā draud nāvessods.

Reaģējot uz šo notikumu, 24.maijā Rīgā, pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija”, kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Tādēļ Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einārs Semanis 24.maijā izsaukts uz Baltkrievijas Ārlietu ministriju, kur iepazīstināts ar lēmumu likt Latvijas vēstniecības Minskā diplomātiem atstāt valsti.

Atbildot uz Baltkrievijas rīcību, Latvijas ĀM izsauca Baltkrievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai informētu par identisku rīcību un Baltkrievijas diplomātu izraidīšanu līdz attiecību normalizēšanas brīdim.

6 komentāri