Komentāri

Šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradies 381 tūkstotis migrantu, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati. Ir daudz cēloņu šim migrācijas vilnim, tāpēc bēgļu problēma, visticamāk, būs aktuāla ilgu laiku, atzīst ārpolitikas pētnieks Toms Rostoks.

Lielākais skaits migrantu Eiropā ierodas no Tuvajiem Austrumiem. Galvenokārt viņi ir no Sīrijas, kur plosās asiņains pilsoņu karš. Šie bēgļi vairs nevēlas uzturēties nometnēs Sīrijas kaimiņvalstīs, tāpēc dodas uz Eiropu. Migranti nāk arī no Afganistānas, kur vietējā valdība cīnās ar talibu nemierniekiem, un afgāņi savā valstī neredz sev nākotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sīrieši un afgāņi Eiropā nonāk pa šādu maršrutu – no Turcijas patvēruma meklētāji dodas uz Grieķiju, tad tālāk jau uz Ungāriju, kuru patlaban jau pārpludinājuši migranti.

Otrs migrantu vilnis nāk no Āfrikas. Lielākā daļa ir no Eritrejas, kur valda nežēlīgs politiskais režīms, kā arī Somālijas un Nigērijas. Migrācijas iemesls ir vardarbība un nabadzība. Problēmas Āfrikā gan nav jaunums, tāpēc daudzi jautā, kāpēc tik liela migrācija uz Eiropu notiek tieši tagad? Uz to atbilde ir meklējama Lībijā. Agrāk patvēruma meklētāji nevarēja tik viegli šķērsot šo valsti, kur valdīja diktators Muamars Kadafi.

Taču pēc Kadafi gāšanas Lībijā valda haoss, un atkal ir vaļā ilgu laiku slēgtais migrācijas ceļš caur Lībiju, lai tālāk dotos uz Itāliju. Tādēļ daudz patvēruma meklētāju ir Itālijā, kas arī pieprasa pārējās Eiropas palīdzību.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl