1 komentārs
Šogad Eiropā ieradušies uz pusi vairāk bēgļu nekā pērn šajā pašā laika posmā
FOTO: LETA

Kamēr tiek meklēti risinājumi bēgļu plūsmas apturēšanai, Vidusjūru cenšas šķērsot jo dienas, jo vairāk nelegālo imigrantu. Trīs dienu laikā Itālijas krasta apsardze pārtvērusi 9 000 patvēruma meklētāju. Diemžēl viņu vidū arī tādus, kuri galamērķi tā arī nesagaidīja.

Novārguši cilvēki, sievietes, bērni, zīdaiņi – šāda ir ikdiena glābējiem, kuri ik dienas Vidusjūrā glābj simtiem cilvēku. Viņi atzīst, ka situācija šogad būtiski pasliktinājusies.

Četru mēnešu laikā Eiropā ieradušies jau vairāk nekā 40 000 bēgļu. Tas ir uz pusi vairāk nekā pirms gada šajā pašā laika posmā.

Izglābtie patvēruma meklētāji ceļu uz Eiropu raksturo kā murgu, tomēr atzīst, ka ir bijis vērts riskēt, jo, paliekot dzimtenē, viņi tāpat tiktu nogalināti.

Patvēruma meklētāji arī atklāj, ka Lībijā cilvēku kontrabandistu bizness plaukst un zeļ. Brauciens uz Eiropu vienam cilvēkam izmaksā no 2 000 līdz 10 000 eiro, un gribētāju ir daudz – savu kārtu, lai nokļūtu Eiropā, Lībijā gaida vairāki simti tūkstoši cilvēku.

TOP komentāri

  • sprīdis
    0 0 0

    sprīdis

    dīvaini, dzīvoju pārtikušajā eiropā bet nevaru nekur aizmukt jo man nav 2000 dolāru. kur karadarbības vietā cilvēks var iegūt tādu naudas summu??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl