Šodien lieli svētki Somijā! Kā šī skandināvu valsts svin savu neatkarības simtgadi?

1 komentārs

Lieli svētki šodien Somijā. Valsts svin 100 gadu jubileju. Par godu šim notikumam svinības notiek visa gada garumā un daudzviet pasaulē. Šovakar – galvenais svinību noslēguma pasākums – vērienīgs salūts virs Helsinku ostas.

Somija, tāpat kā Latvija, Lietuva un Igaunija, brīvību ieguva, izmantojot politisko nestabilitāti Krievijā, tiesa, somiem tas izdevās vienu gadu ātrāk. 1917. gada 6. decembrī Somijas parlaments pasludināja neatkarību, ko drīz vien atzina vairākas pasaules valstis. 100 gadu jubilejas svinībām somi gatavojās ar pamatīgu vērienu – dažādi pasākumi visa gada garumā norisinājās daudzviet pasaulē, arī Latvijā.

Svinību kulminācija ir šonedēļ, kad vairāk nekā 30 valstīs dažādi objekti tiek izgaismoti Somijas karoga krāsās. Latvijā tostarp šādi iemirdzējies Rīgas rātsnams.

Lielākās svinības notiek Helsinkos, kur jau vakar vakarā uz svinīgu sēdi sanāca Somijas parlaments. Tajā galvenais apspriežamais jautājums bija valsts attīstība un bērnu labklājība.

Tieši bērni pasākumā tika izcelti īpaši, viņiem par godu parlamentā pat tika sarīkota īpaša bērnu ballīte.

Helsinki un citas pilsētas svētku nedēļā ir īpaši izgaismotas, savukārt Olimpiskā stadiona laukumā ir iedegta 1952. gada olimpiskā lāpa.

Visā valstī ir izkārti Somijas karogi, savukārt sabiedriskā televīzija rāda īpašu svētku programmu, izceļot Somijas sasniegumus sportā, mūzikā un mākslā.

Šodien desmitos vakarā Helsinkos notika arī grandiozs simtgades salūts.

TOP komentāri

  • Lauma Lauma
    0 0 0

    Lauma Lauma

    Somija nav Skandināvijas valsts - to, par godu simtgadei, varētu arī iegaumēt :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl