Šodien Austrijā ieradušies četri tūkstoši patvēruma meklētāju

Komentāri
Šodien Austrijā ieradušies četri tūkstoši patvēruma meklētāju
Foto: EPA/LETA

Šodien gandrīz četri tūkstoši cilvēku no Ungārijas ieradās Austrijā. Migrantu plūsmas pieaugums palielinājis spiedienu gan uz Austrijas, gan Ungārijas varas iestādēm, taču abām valstīm ir atšķirīgi problēmas risinājumi.

Desmitiem tūkstoši cilvēku, vairākums – Sīrijas bēgļu –, dodas Austrijas un Vācijas virzienā, kopš abas valstis nedēļas nogalē atvēra savas robežas patvēruma meklētājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsvarā visi šie cilvēki dodas uz Vāciju, tikai daži simti vēlas palikt Austrijā. Policija lēš, ka patvēruma meklētāju skaits, kas ierodas no Ungārijas, turpinās augt.

“Mums ir informācija, ka daudzi turpina ceļu ar kājām, taču precīzus skaitļus nevaram nosaukt. Mēs nezinām, cik vēl nāk un cik jau ir aizgājuši. Ir brīži, kad plūsma pieaug un tad apstājas, bet kopš aizvadītās nakts redzam tikai pieaugumu,” norāda Austrijas policijas pārstāvji.

Foto:

Austrijā bēgļi nonāk Sarkanā Krusta organizācijas aprūpē, kas nodrošina pārtiku, pajumti, apģērbus un pat palīdz ģimenēm atkalapvienoties. Savukārt Vācijā uz robežas bēgļus sagaida brīvprātīgie, tad viņi tiek sasēdināti autobusos un nogādāti uz izmitināšanas vietām, kur viņus pabaro. Tikmēr Ungārijā, kā atzīst paši bēgļi, atmosfēra ir ļoti neviesmīlīga.

“Nav labi, jau trīs dienas nav pārtikas, nav ēdināšanas – es gribu tikt prom, bet viņi neļauj. Katru dienu viņi dod pa mazam maizes gabaliņam. Es viņiem saku – man nevajag, es gribu prom. Laidiet mani prom. Ungārija nav laba,” tā saka kāds bēglis no Sīrijas.

Šodien bāzē pie Ungārijas robežas ar Serbiju ieradās 30 automašīnas ar karavīriem, sākot armijas mācības, gatavojoties iespējamai robežas apsardzei, lai ierobežotu bēgļu plūsmu. Par spīti cilvēktiesību aizstāvju kritikai, Ungārijas Iekšlietu ministrija gatavojas 15. septembrī ieviest krīzes stāvokli saistībā ar masu migrāciju. Uz valsts dienvidu robežas arī turpinās 175 kilometru gara un trīsarpus metrus augsta žoga būvniecība. Pagājušonedēļ Ungārijas parlamentā pieņemtās izmaiņas likumos padara šā žoga šķērsošanu par kriminālnoziegumu un ļauj amatpersonām izskatīt patvēruma meklēšanas pamatojumu jau uz robežas.

Lasi vēl