Komentāri
Soču slēpošanas kūrorti šogad pārpildīti. Eksperti saka – pie vainas Krievijas ekonomikas panīkums
Ilustratīvs foto: REUTERS/SCANPIX

Slēpošanas kūrorti Sočos šoziem piedzīvo neredzēti lielu tūristu skaita pieplūdumu. Eksperti to skaidro ar Krievijas ekonomikas panīkumu un rubļa kursa kritumu, kādēļ iedzīvotāji vairs nevar atļauties atpūsties ārzemēs.

Divus gadus pēc kļūšanas par Ziemas olimpisko spēļu mājvietu, slēpošanas kūrorti Melnās jūras piekrastes pilsētā Sočos atkal ir pilni ar cilvēkiem. Krievijas ekonomikai slīdot recesijā, arvien vairāk iedzīvotāju ir spiesti atcelt plānotās brīvdienas ārvalstīs, tā vietā baudot ziemas priekus pašu mājās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Marija Gračeva, tūriste no Maskavas:

Sniega netrūkst, viss darbojas – gan pacēlāji, gan glābšanas dienesti. Lūk, cilvēks nokrita, un glābēji tūdaļ jau bija klāt. Viss ir augstā kvalitātē. Pat tualetes ir labas – un tas patiešām ir svarīgi.

Lai arī servisa līmenis ir augsts un Ziemeļkaukāza dabas ainavas – ne mazāk skaistas kā Alpos, kūrortos vēl esot vieta uzlabojumiem, atzīst tūristi.

Leonīds Gračevs, tūrists no Maskavas:

Jautājums ir par cenām. Nav pieejamas ģimenes biļetes, ja mēs brauktu ar bērniem, mums būtu jāmaksā par viņiem tāpat kā par pieaugušajiem.

Soču amatpersonas skaidro, – pēdējo divu gadu laikā pilsētā sarīkoti vairāk nekā 400 sporta un atpūtas pasākumu, padarot to par populārāko ceļojumu galamērķi Krievijā. Šis gads nebūs izņēmums – starp daudziem citiem pasākumiem Sočos notiks jau trešā F1 autosacīkšu Krievijas lielās balvas izcīņa, bet 2018. gadā – pasaules čempionāts futbolā. Soču tūrisma amatpersonas akcentē, ka pilsētā atpūta ir iespējama visu cauru gadu.

Dmitrijs Anfinogenovs, slēpošanas kūrorta direktors:

Ziemas sezona mūsu unikālajā klimatiskajā zonā ilgst līdz maija vidum. Te var atbraukt maija brīvdienās – pasauļoties jūras krastā un tad nedēļas nogali pavadīt slēpojot. Nekur citur pasaulē nekas labāks netiek piedāvāts.

Turpinoties Krievijas rubļa kursa krišanai, kas pēdējo divu gadu laikā ir zaudējis vairāk nekā pusi savas vērtības, kā arī pret Krieviju vērstajām sankcijām saistībā ar Maskavas lomu Ukrainas krīzē, arvien mazāk iedzīvotāju var atļauties ceļot uz ārvalstīm. Turklāt šogad, kad no Krievijas tūristu galamērķu kartes ir izsvītrota gan Ēģipte, gan Turcija, sagaidāms, ka tūristu skaits Sočos turpinās palielināties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl