Komentāri

Atlikta vienošanās par nemiernieku un civiliedzīvotāju evakuāciju no Alepo – šajā Sīrijas pilsētā atsākušās apšaudes. Ievainoti vairāki desmiti cilvēku, un notiekošais no jauna pilsētā sējis haosu – iedzīvotāji cerēja, ka varēs pamest kara nopostīto pilsētu, taču tagad atkal nonākuši neziņā, vai izdosies sagaidīt rītdienu.

Pamiers Sīrijas pilsētā Alepo nebija ilgs – pilsētas austrumos atsākušās cīņas starp kaujiniekiem un Sīrijas valdības spēkiem. Uz nezināmu laiku atlikta arī plānotā civiliedzīvotāju un nemiernieku evakuācija. Notiekošais kārtējo reizi neziņā atstājis sīriešus – sociālos tīklus pārpludinājuši Alepo iedzīvotāju uzņemtie video, kuros viņi pārējai pasaulei pauž atvadas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turcija un Sīrijas opozīcija paziņojusi, ka pamiera pārkāpšanā vainojams Sīrijas prezidenta Bašra al Asada režīms, savukārt valdība un tās sabiedrotais Krievija vaino opozīcijas spēkus. Pamieram pārtrūkstot, Sīrijas armija atsākusi militāro ofensīvu, lai iekarotu vēl pēdējās kaujinieku kontrolētās Alepo teritorijas.

Atsākušajās apšaudēs ievainoti vismaz 40 cilvēki. Taču nav precīzi zināms, cik cilvēku palikuši pilsētas ielenktajās teritorijās – lēsts, ka civiliedzīvotāju skaits varētu būt mērāms vairākos simtos tūkstošu, bet nemiernieku kļuvis mazāk.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl