3 komentāri
Sociāli attīstītākā valsts ir Norvēģija, Latvija – 33. vietā
FOTO: SCANPIX

Par sociāli attīstītāko valsti pasaulē atzīta Norvēģija, bet Latvija šā gada globālajā Sociālās attīstības indeksā ieņem 33. vietu, gada laikā noslīdot par divām pozīcijām, liecina bezpeļņas organizācijas Social Progress Imperative apkopotie dati.

Latvija visaugstāko novērtējumu saņēmusi uztura un pamata medicīniskās aprūpes pieejamības, kā arī izglītības iespēju jomās, savukārt kā problemātiskās sfēras izceltas sabiedrības veselība un labklājība, tostarp mirstības līmenis no neinfekcijas slimībām, aptaukošanās izplatība un pašnāvību augstais līmenis.

Sociālās attīstības indeksā novērtētas 133 pasaules valstis, pamatojoties uz vairāk nekā 50 rādītājiem, tostarp veselības aprūpes pieejamību, ūdens apgādi un kanalizāciju, pajumti, personīgo drošību, pieeju informācijai, ilgtspējību, toleranci un pieeju izglītībai.

Indeksa veidotāji novērtējuši, vai valsts var apmierināt savu iedzīvotāju pamatvajadzības un vai tai ir infrastruktūra un iespējas, lai ļautu iedzīvotājiem uzlabot dzīves kvalitāti un izmantot savu potenciālu pilnībā.

Visaugstāko novērtējumu indeksā saņēma Norvēģija, kam seko Zviedrija, Šveice, Islande, Jaunzēlande.

Vairākas pasaules lielākās ekonomikas indeksā ieņem nebūt ne augstākās vietas: Lielbritānija – 11. vietu, Vācija – 14. vietu, ASV – 16. vietu un Francija – 21. vietu,

Pēdējā vietā ierindojusies Centrālāfrikas Republika, bet virs tās indeksā ierindojās Čada, Afganistāna, Gvineja un Angola.

No Baltijas valstīm visaugstāko pozīciju ieņem Igaunija – 23. vietu, gada laikā zaudējot četras pozīcijas, bet Lietuva ir 35. vietā, noslīdot par divām pozīcijām.

TOP komentāri

 • Inga Laimere
  +2 +2 0

  Inga Laimere

  Lietuva ir " zemāk " par mums?...kaut kas te nesakrīt, visi rādītāji gan liecina par pretējo....
 • EKO
  +1 +1 0

  EKO

  Norvegi jau nu ir izcils raaditaajs! it sevishkji ar to kaa iznjemt bernus no gjimenem un atdot tos apgadibaa pedofiliem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl