Sociāli attīstītākā valsts ir Norvēģija, Latvija – 33. vietā

3 komentāri
Sociāli attīstītākā valsts ir Norvēģija, Latvija – 33. vietā
FOTO: SCANPIX

Par sociāli attīstītāko valsti pasaulē atzīta Norvēģija, bet Latvija šā gada globālajā Sociālās attīstības indeksā ieņem 33. vietu, gada laikā noslīdot par divām pozīcijām, liecina bezpeļņas organizācijas Social Progress Imperative apkopotie dati.

Latvija visaugstāko novērtējumu saņēmusi uztura un pamata medicīniskās aprūpes pieejamības, kā arī izglītības iespēju jomās, savukārt kā problemātiskās sfēras izceltas sabiedrības veselība un labklājība, tostarp mirstības līmenis no neinfekcijas slimībām, aptaukošanās izplatība un pašnāvību augstais līmenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sociālās attīstības indeksā novērtētas 133 pasaules valstis, pamatojoties uz vairāk nekā 50 rādītājiem, tostarp veselības aprūpes pieejamību, ūdens apgādi un kanalizāciju, pajumti, personīgo drošību, pieeju informācijai, ilgtspējību, toleranci un pieeju izglītībai.

Indeksa veidotāji novērtējuši, vai valsts var apmierināt savu iedzīvotāju pamatvajadzības un vai tai ir infrastruktūra un iespējas, lai ļautu iedzīvotājiem uzlabot dzīves kvalitāti un izmantot savu potenciālu pilnībā.

Visaugstāko novērtējumu indeksā saņēma Norvēģija, kam seko Zviedrija, Šveice, Islande, Jaunzēlande.

Vairākas pasaules lielākās ekonomikas indeksā ieņem nebūt ne augstākās vietas: Lielbritānija – 11. vietu, Vācija – 14. vietu, ASV – 16. vietu un Francija – 21. vietu,

Pēdējā vietā ierindojusies Centrālāfrikas Republika, bet virs tās indeksā ierindojās Čada, Afganistāna, Gvineja un Angola.

No Baltijas valstīm visaugstāko pozīciju ieņem Igaunija – 23. vietu, gada laikā zaudējot četras pozīcijas, bet Lietuva ir 35. vietā, noslīdot par divām pozīcijām.

TOP komentāri

 • Inga Laimere
  +2 +2 0

  Inga Laimere

  Lietuva ir " zemāk " par mums?...kaut kas te nesakrīt, visi rādītāji gan liecina par pretējo....
 • EKO
  +1 +1 0

  EKO

  Norvegi jau nu ir izcils raaditaajs! it sevishkji ar to kaa iznjemt bernus no gjimenem un atdot tos apgadibaa pedofiliem!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl