Smilšu vētra paralizē satiksmi Austrālijā

0 Komentāru
Smilšu vētra paralizē satiksmi Austrālijā
REUTERS/SCANPIX

Neapskaužama dabas stihija skārusi Austrāliju. Pēc ilgstoša sausuma valsts centrālo daļu pārņēmusi spēcīga smilšu vētra.

Dūmakas mākonī ietīta arī lielākā Austrālijas pilsēta Sidneja, kur pilnībā paralizēta satiksme, bet medicīnas iestādes gatavojas iespējai, ka varētu izplatīties elpošanas ceļu slimības.

Valsts centrālo daļu klāj sarkans dūmakas mākonis, tur izsludināts ārkārtas stāvoklis un iedzīvotāji tiek aicināti neiet uz ielas, tāpat – nevērt vaļā logus un durvis, jo smilšu un putekļu koncentrācija gaisā ir tik liela, ka tā ir bīstama cilvēku veselībai.

Sliktās redzamības dēļ ierobežota arī lidostu un ostu darbība. Simtiem starptautiskie lidojumi no Sidnejas novirzīti uz citām lidostām.

Šogad Austrālijā valda nepieredzēts sausums. Valstī aizvadīts sausākais periods no janvāra līdz oktobrim, kāds fiksēts novērojumu vēsturē kopš 1900. gada.

Dažu stundu laikā Sidnejas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēmis vairāk nekā 250 zvanu no pilsētas iedzīvotājiem, kuri sūdzējušies par elpošanas grūtībām.

Austrālijas Meteoroloģijas dienests lēš, ka smilšu vētra aptvēra teritoriju apmēram 200 kilometru plašumā. Sinoptiķi arī cer, ka tuvākajās stundās vējš mainīs virzienu un dramatiskā situācija mainīsies.

0 Komentāru