Slovjanskas mērs: Mēs vairs nekontrolējam situāciju pilsētā

Komentāri
Slovjanskas mērs: Mēs vairs nekontrolējam situāciju pilsētā
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pašpasludinātais Slovjanskas mērs Vjačeslavs Ponomarjovs internetā publicējis uzrunu iedzīvotājiem, kurā žēlojas par “Krievijas kuratoru nodevību” un nepaklausīgajiem “čečenu algotņiem”.

Ponomarjova atklātā izrunāšanās par “Krievijas kuratoriem” ir tiešā pretrunā ar Kremļa apgalvojumiem, ka Maskavai neesot nekādas saistības ar situāciju Ukrainas austrumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzrunā Ponomarjovs atzīst, ka situācija pilsētā kļuvusi nekontrolējama, ziņo organizācijas “Informatīvā pretošanās” vadītājs Dmitro Timčuks.

“Mēs vairs nekontrolējam situāciju pilsētā, Krievijas kuratori nav pildījuši savus solījumus. Tā vietā lai palīdzētu mums ar karaspēku, Krievija mums palīdz ar čečenu algotņiem, ko nav iespējams kontrolēt. Viņu galvenais mērķis ir marodierisms,” paziņoja Ponomarjovs.

Slovjanskas pašpasludinātais “mērs” arī izpļāpājies par kaujinieku pielietoto taktiku uzbrukumiem par aizsegu izmantot civiliedzīvotājus.

Lai izsauktu Ukrainas armijas atbildes uguni uz civilajiem objektiem, algotņi no Krievijas Ukrainas bruņoto spēku pozīcijas apšauda no pilsētas dzīvojamajiem rajoniem. Turklāt kaujinieki apzināti pilsētu apšauda no nomalēm, lai pēc tam varētu vainot Ukrainas spēkus par upuriem civiliedzīvotāju vidū, atklāja Ponomarjovs.

“Mūsu specdienesti ziņo, ka kaujinieki, ar kuriem mums nav nekāda sakara, apņēmušies pilsētu nodedzināt līdz ar zemi. Tāda pati situācija ir Luhanskā un Doņeckā. Pastāv liela iespēja, ka kadirovieši izpilda savu plānu,” paziņoja Ponomarjovs.

Arī izdevums “Novosti Donbassa” vēsta, ka Slovjanskā izraisījušās nesaskaņas starp separātistu sagrābtās pilsētas pašpasludināto mēru Vjačeslavu Ponomarjovu un ievestajiem algotņiem no Krievijas Kaukāza republikām – puses viena otru apsūdz marodierismā.

Ponomarjovs sevi par Slovjanskas mēru pasludināja 13.aprīlī. Kopš tā laika Slovjanskas vēlētais mērs Neļa Štepa atrodas kaujinieku gūstā. Štepa gan vairākkārt izrādīta iedzīvotājiem līdzās Ponomarjovam un viņa bruņotajiem kaujiniekiem, kā arī Krievijas propagandas telekanālā “LifeNews”, kurā viņa runāja par draudzīgo attieksmi pret Krieviju un par Slovjanskas “referendumu”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl