Komentāri
Slovākijā noslēgušās parlamenta vēlēšanas! Valstī prognozē valdības krīzi
FOTO: LETA

Kā jau tika prognozēts, vakar notikušajās Slovākijas parlamenta vēlēšanās pašreizējā premjera Roberta Fico pārstāvētie sociāldemokrāti ir ieguvuši lielāko balsu skaitu, tomēr zaudējuši līdzšinējo vairākumu parlamentā.

Tādējādi jaunās valdības veidošanā viņiem nāksies meklēt kompromisus sarunās ar citām partijām.

Fico rēķinājās ar plašu sabiedrības atbalstu savai stingrajai nostājai pret migrantu uzņemšanas kvotām, tomēr sabiedrības noskaņojumā bez bēgļu problēmām aktualitāti nezaudēja arī tādi ikdienā svarīgi jautājumi kā veselības aprūpe un izglītība.

Slovākijai šā gada otrajā pusē rotācijas kārtībā būs jāuzņemas Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumi, taču sagaidāms, ka valdības veidošana var ieilgt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl