“Slikts joks!” Krievijā manīts polārlācis, kam uz sāniem uzkrāsots uzraksts “T-34”

2 komentāri
“Slikts joks!” Krievijā manīts polārlācis, kam uz sāniem uzkrāsots uzraksts “T-34”
EKRĀNUZŅĒMUMS

Sociālajos tīklos izplatīts Krievijā uzņemts video, kurā redzams polārlācis, kam uz kažoka ar krāsas aerosolu uzkrāsots uzraksts “T-34”, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Eksperti brīdina, ka uzraksts uz lāča sāniem var apdraudēt dzīvnieka iespējas saplūst ar vidi un medīt. Saistībā ar izplatīto video šobrīd uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzu video uzņemšanas vietu Krievijas Arktikā.

“T-34” ir tanka nosaukums, kam bija būtiska loma Padomju Savienības uzvarā pret nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā.

Video sociālajā tīklā ”Facebook” decembra sākumā sākotnēji ievietojis Pasaules Dabas fonda (WWF) darbinieks Sergejs Kavrijs. Pēcāk video izplatīts vietējos medijos.

Kā norāda Kavrijs, video koplietots kādā “WhatsApp” grupas čatā, kas paredzēts Čukotkas autonomā apgabala pamatiedzīvotājiem. Viņš norāda, ka zinātnieki, kas novēro savvaļas dzīvniekus šajā apgabalā, polārlāci nemarķētu šādā veidā.

“Es nezinu precīzu vietu, kur video uzņemts. Ja tas ir militārās tēmas uzraksts, tad tā ir sava veida perversa necieņas izrādīšana vēsturei,” bilst Kavrijs.

WWF Krievijas nodaļas preses pārstāve Darja Bujanova raidorganizācijai “BBC” norādījusi, ka video ar polārlāci radījis šoku un “uzraksts izskatās kā slikts joks.”

Video: apkrāsotais polārlācis

Savukārt Krievijas Ziemeļu bioloģisko problēmu institūta zinātnieks Anatolijs Kočnevs uzskata, ka pirms uzraksta uzkrāsošanas polārlācis varētu būt iemidzināts. “Burti ir vienāda lieluma un līdzīgi,” bilst Kočnevs.

Zinātnieks norāda, ka uzraksts no polārlāča kažoka varētu izdzist pēc vairākām nedēļām, līdz ar to apdraudētas dzīvnieka spējas saplūst ar sniegoto vidi un medīt.

Kočnevs lēš, ka video varētu būt uzņemts Novaja Zemļa arhipelāgā. Vietējie mediji spekulē, ka polārlāča apkrāsošana saistīta ar vietējo iedzīvotāju dusmām par pieaugošo polārlāču skaitu Krievijas Arktikas kopienās.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šā gada februārī leduslāču dēļ Krievijas Novaja Zemļas arhipelāgā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis. Leduslāči jau pērnā gada decembrī sākuši pulcēties cilvēku apmetņu tuvumā.

Video – polārlāči februārī ieņem Krievijas Arktiku

2 komentāri