Slepenos kapos Meksikā atrasti vismaz 59 līķi

2 komentāri
Slepenos kapos Meksikā atrasti vismaz 59 līķi
EPA / SCANPIX

Meksikas Gvanahvato štatā atrasti aprakti vismaz 59 cilvēku līķi, trešdien paziņojušas varasiestādes.

Spriežot pēc sākotnējās apskates, vairums ir jaunu cilvēku, iespējams, pusaudžu mirstīgās atliekas, pavēstījusi Meksikas Nacionālās izmeklēšanas komisijas vadītāja Karla Kintana. Aptuveni desmit līdz 15 no upuriem ir sievietes, viņa piebilda.

Kapi tika atklāti Salvatjerā, Gvanahvato štata dienvidos. Varasiestādes par kapu iespējamo atrašanās vietu tika informētas pirms divām nedēļām, un štata un federālās drošības iestādes sadarbojas šīs lietas izmeklēšanā. Kintana atklāja, ka, iespējams, tur ir vēl citi kapi, tādēļ darbs turpinās.

Foto: EPA / SCANPIX

Vairāk nekā 80 cilvēku, strādājot maiņās pa 18 stundām, pārmeklēja teritoriju, kurā, domājams, bija aprakti cilvēki. Tika veikti 52 izrakumi, kā rezultātā tika atrasti vismaz 59 līķi, atklāja izmeklēšanas komisārs Ektors Diass.

Gvanahvato plosa vardarbība starp konkurējošiem narkotiku karteļiem “Jalisco New Generation” un “Santa Rosa de Lima”.

Jūlijā Irapuato smagi bruņoti vīri iebruka rehabilitācijas centrā, kurā ārstējas no narkotikām atkarīgie, un nogalināja 27 cilvēkus.

Kopš valdība 2006. gadā iesaistīja armiju cīņā ar narkotiku karteļiem Meksikā, nogalināti aptuveni 293 000 cilvēku, liecina oficiālie dati, taču tie neatklāj, cik tieši no šiem nāves gadījumiem saistīti ar organizēto noziedzību.

2 komentāri