Slaveno Londonas Bigbenu gaida vērienīgs remonts – turpmākos četrus gadus tas zvanīs tikai īpašos gadījumos

Pievienot komentāru
Slaveno Londonas Bigbenu gaida vērienīgs remonts – turpmākos četrus gadus tas zvanīs tikai īpašos gadījumos
Foto: EPA / AFP / LETA

Ar nākamo nedēļu, sākoties vērienīgam restaurācijas projektam, apklusīs leģendārā Londonas Bigbena torņa zvans. Renovācija turpināsies četrus gadus, un šajā laikā Bigbens būs kluss – izņemot patiešām īpašus gadījumus.

Vestminsteras pils, Britu parlamenta mājvieta, Temzas upes krastos ir iekļauta pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir iecienīts tūristu galamērķis. Tikmēr 96 metrus augstais Elizabetes Tornis, ko tautā sauc arī par Bigbenu, tiek uzskatīts par visvairāk fotografēto objektu Lielbritānijā.

Kopš Bigbens sāka skaitīt laiku 1859. gadā, tā nepilns 14 tonnas smagais zvans apklusis vairākkārt, taču pašreizējais restaurācijas projekts pulkstenim būs visu laiku ilgākais klusuma periods.

Pasaulslavenā zvana skaņas apklusīs 21. augustā, lai pasargātu strādniekus torņa restaurācijas darbu laikā. Tie ilgs četrus gadus un izmaksās 29 miljonus mārciņu jeb apmēram 32 miljonus eiro. Restaurācijas darbu laikā pulksteņa mehānisms tiks pilnībā izjaukts, lai savestu kārtībā ikvienu no tā sastāvdaļām.

Tiks notīrītas un atjaunotas arī četras pulksteņa ciparnīcas. Tomēr darbi tiks veikti tā, lai viena no ciparnīcām būtu redzama vienmēr, tiesa gan, to kustinās elektriskais motors, kamēr tiek labots Bigbena oriģinālais laikrādes mehānisms.

Zvans skanēs tikai par godu lieliem un īpašiem notikumiem, piemēram, Piemiņas svētdienā.

Lasi vēl