Slavenais operdziedātājs Plasido Domingo iesaistīts seksa skandālā

1 komentārs

Seksa skandāls skāris arī pasaulslaveno operdziedoni Plasido Domingo. Kopumā deviņas sievietes žurnālistiem apgalvo, ka apmaiņā pret karjeras izaugsmi Domingo prasījis seksuāla rakstura pakalpojumus, turklāt to darījis ilgstoši vairākas desmitgades. Domingo gan pārmetumus noraida un uzskata, ka visas viņa attiecības bijušas abpusēji gribētas.

Spānijā dzimušais 78 gadus vecais operdziedātājs Plasido Domingo uz skatuves ir vairāk nekā 50 gadus un iemantojis visas pasaules slavu – gan kā operdziedonis, gan diriģents. Karjeras laikā viņš saņēmis vairākas “Grammy” balvas. Šobrīd viņš ir Losandželosas operas direktors.

Tomēr nu izcilajam dziedonim var nākties atbildēt par jaunībā sastrādāto. Iedvesmojoties no kustības #MeToo, vairākas sievietes paziņojušas, ka Domingo savulaik viņām uzmācies un izteicis seksuāla rakstura piedāvājumus. Kopumā pretenzijas pret viņu cēlušas deviņas sievietes – astoņas dziedātājas un viena dejotāja. Atklāti par notikušo gan runā tikai viena – Patrīcija Vulfa, kas kopā ar Domingo dziedājusi Vašingtonas operā. Pārējās savu vārdu nav vēlējušās publiskot.

“Un tad es instinktīvi domāju, vai es zaudēšu darbu, vai mana karjera būs cauri, ja es teikšu nē. Tie ir tikai daži no jautājumiem, kas rodas, kad uz jums izdara spiedienu, kad jūtat dusmas un bailes. Un tad es pie sevis domāju: es tikko pateicu “nē” šīs industrijas līderim. Kas notiks? Esmu strādājusi 10 gadus, lai nokļūtu uz šīs skatuves,” pauž Vulfa.

Domingo esot uzmācies, sākot no 1980. gadu beigām. Viena no sievietēm ziņu aģentūrai “Associated Press” stāstījusi, ka viņš zem svārkiem bāzis roku un mēģinājis noskūpstīt, citas pēc pieņemšanas darbā viņš aicinājis vakariņās. Īpaši kārs Domingo bijis uz gados jaunām dziedātājām.

“Sieviešu stāsti ir līdzīgi. Plasido Domingo neatlaidīgi viņām zvanījis, bieži vien vēlu vakarā, izrādīja interesi par viņu karjeru un piedāvāja palīdzēt izsisties, aicināja privāti satikties, nodziedāt viņām āriju viesnīcas numuriņā. Šīs sievietes negribēja piekrist, bet nezināja, kā pateikt nē, ņemot vērā viņa ietekmi,” teic “Associated Press” žurnāliste Džolenina Gekere.

Domingo seksuālās apsūdzības komentējis paziņojumā, kurā uzsver, ka šādus apvainojumus viņam ir sāpīgi dzirdēt, vienlaikus atzīstot, ka standarti, pēc kā cilvēkus vērtē, mūsdienās atšķiras: “Šo anonīmo personu apgalvojumi par vairāk nekā 30 gadus senu pagātni ir satraucoši un neprecīzi. Tomēr ir sāpīgi dzirdēt, ka es, iespējams, kādu esmu apvainojis vai licis justies neērti. Esmu pārliecināts, ka visas manas darbības un attiecības vienmēr ir bijušas akceptētas un vienprātīgas.”

No deviņām sievietēm, kas notikušo atklāja, divas apgalvo, ka Domingo piedāvājumiem padevušās. Jāpiebilst, ka jau teju 60 gadus Domingo ir laulībā ar savu otro sievu operdziedātāju un dizaineri Martu Domingo.