Slavenā ledus viesnīca Zviedrijā gatavojas viesu uzņemšanai

0 Komentāru
Slavenā ledus viesnīca Zviedrijā gatavojas viesu uzņemšanai
REUTERS / SCANPIX

Slavenā ledus viesnīca Zviedrijā, Laplandē, gatavojas kārtējai viesu uzņemšanai – ledus skulptori jau kaļ unikālus numuriņus.

Ledus viesnīca, kas atrodas Zviedrijā aiz Ziemeļu polārā loka, jau kļuvusi leģendāra – šogad aprit 30 gadu, kopš izturīgākie var nakšņot īstenā ledus skulptūrā.

Pēdējos gados viesnīcnieki atraduši veidu, kā ledus mītni noturēt cauru gadu, taču unikalitātes nodrošināšanai atsevišķi numuri tāpat no jauna būvēti katru gadu. Jubilejas gadā skulpturēti 15 numuriņi, ko veido mākslinieki no visas pasaules.

“Tā kā šeit ir ziema, mēs vēlējāmies radīt ko pretēju un atgādināt par pavasari. Tāpēc mēs veidojam lapas, kas riņķo ap istabu, atgādinot pavasara vēsmas. Pavasaris vairs nav aiz kalniem,” atklāj ledus skulptors no Ķīnas Džao Juns.

Savukārt ledus skulptors no Austrālijas Daniels Rosenbaums norāda: “Mūsu ideja ir radīt tādu kā sniega alu ar tuneļiem un velvēm. Gribam, lai te ir jautri atrasties.”

Būvēšanai ledus ņemts no blakus esošās upes – celtniecības materiālu savāc laikā no vēla marta līdz agram aprīlim, kad sasalušais ledus ir biezākais. Tad ledus klučus tur gatavībā numuriņu veidošanai – sākot no sienām un beidzot ar galdiem un šampānieša glāzēm.

“Šis mums ir milzīgs panākums. Pirms 30 gadiem mēs sākam ar nelielu iglu pie upes. Tolaik neviens pat neiedomājās, ka tagad tas būs tādā līmenī un ka mēs to spēsim nosvinēt, viesiem piedāvājot kārtējo unikālo pieredzi,” saka viesnīcas radošais direktors Luka Ronoroni.

Ledus viesnīcā numuriņš maksā ap 500 eiro, bet par apmeklētību šai vieta nav jāsūdzas – visi numuriņi ir rezervēti. Taču interesantiem ir ļauts apskatīt ledus istabas arī bez nakšņošanas tajās.

0 Komentāru